Янукович каже, що пенсіний вік треба підняти жінкам і чоловікам

П'ятниця, 25 лютого 2011, 11:41

Президент Віктор Янукович заявив про необхідність підняття пенсійного віку для жінок і чоловіків.

Про це він сказав під час прямого ефіру проекту "Розмова з країною".

"Якщо ми залишимо такий пенсійний вік, який є - кількість офіційно працюючих дорівнюватиме кількості пенсіонерів, за кілька років ми зрівняємося, і не зможемо утримати пенсійну систему, і вона не буде забезпечувати виплати", - сказав він.

Янукович додав, що "нам треба прийняти мужнє рішення, непросте. Це іспит для всіх. Підняття віку. Я категорично проти того, щоб ми робили це різко. Сьогодні було 55, а завтра стане 60. я категорично проти", - додав Янукович.

"Я за те, щоб ми поступово, з року в рік, потихеньку піднімали пенсійний вік для жінок, а з часом і для чоловіків", - зазначив він.

"Чому в світі така тенденція, а у нас - така? Тому що ми сильно багаті? Чи ми не багаті, а безвідповідальні і не чесні? І коли ми кажемо, що хочемо робити краще, ми граємося у популізм і дуримо самих себе, і, безумовно, зраджуємо наших пенсіонерів", - сказав він.

При цьому він підкреслив, що перед ухваленням цього рішення, влада "заслухає всіх, хто захоче прийняти участь у цій дискусії".

Окрім того, президент додав, в 2011 році владі вдалося підняти доходну частину Пенсійного фонду і вона приблизно становитиме 120 млрд. гривень.

"Дефіцит ПФ буде близько 20 млрд. гривень. Тобто приблизно в півтора-два рази нам вдасться подолати до кінця року цей дефіцит.  А іншу частину ми не взмозі подолати, а це означає, що нам важко буде здійснити підняття пенсій", - додав Янукович.

"Пенсійна реформа буде спрямована на те, щоб прибрати найвищу пенсію, яка сьогодні платиться в країні. Не може такого буди, щоб один пенсіонер отримував 50-60 тис. гривень, а мінімальна пенсія 600-700 гривень", - резюмував президент.

 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!