Європарламент кидає виклик фальшивим лiкам

П'ятниця, 18 лютого 2011, 10:56

Європарламент ухвалив план дій щодо жорсткої боротьби проти фальшивих ліків.

Як наголошується в останній доповіді, в країнах ЄС 1% від усіх проданих медикаментів - фальшиві, передає Deutsche Welle.

Серед планів боротьби з фальшивими препаратами - суворе регулювання продажів ліків через інтернет-магазини.

Насамперед це стосується таких популярних препаратів як "Віагра" й "Циаліс" - обидва підсилювачі чоловічої потенції, які найчастіше купують в обхід звичайних аптек.

Європейські законодавці пропонують також підвищити ступінь захисту на упаковках ліків - голограми, баркоди та серійні номери та надати право термінового відкликання з торгового обороту небезпечних медикаментів.

Нове законодавство передбачає ще й сертифікацію медикаментів за місцем виробництва та перевірку їхньої автентичності.

Такі правові заходи дозволять відстежувати шлях тих чи інших ліків від виробника до кінцевого споживача.

Нові правила передбачають жорсткіші норми контролю не лише за імпортом, а й за експортом медикаментів, що має дозволити зруйнувати злочинні схеми із поширення та реекспорту підробок ліків.

Після виявлення вся партія підробних медикаментів має вилучатися з ринку максимум протягом 24 годин.

"Підроблені медикаменти - це мовчазні вбивці", - наголосила депутат від Португалії Маріса Матіас, яка готувала матеріали для дискусії в Європарламенті.

За її словами, вони не призводять до очікуваного лікувального ефекту або містять отруйні речовини, які можуть нашкодити і навіть вбити тих, хто їх вживає.

Відсутність правового середовища сприяє зростанню виробництва підробок, а це вже явище організованої злочинності.

"Ми спостерігаємо значне посилення цієї злочинної діяльності: від 2005 року кількість підроблених медикаментів, які вилучаються з ринку, збільшилася на 400%", - сказала євродепутат.

Як зазначають експерти, в інших країнах частка фальшивих ліків може становити 30%.

Однак у Єврокомісії визнають, що ця боротьба буде нелегкою, адже деякі покупці ідуть на ризик свідомо, віддаючи перевагу відносно низьким цінам на несправжні ліки, каже комісар ЄС з питань здоров'я та споживчої політики Джон Даллі.

"Ми маємо докласти всіх зусиль, аби запобігти ошукуванню клієнтів, які думають, що вони купують якісний препарат, насправді купуючи підробку. Але якщо хтось хоче свідомо ризикувати - тут мало що можна вдіяти", - констатує єврокомісар.

Між тим, нове дослідження, проведене на замовлення американського фармацевтичного гіганта Pfizer, виявило, що кожен п'ятий європеєць купує ліки в інтернеті, не проходячи попередньої консультації з лікарем.

Обсяги цієї торгівлі оцінюються у понад 10,5 млрд. євро на рік.

Очікується, що нове законодавство набуде чинності одразу після ухвалення пропозицій Радою ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!