Меркель: зникнення євро призведе до падіння Європи

Понеділок, 31 січня 2011, 11:33

Європа продовжить захищати свою валюту.

Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель, виступаючи перед делегатами Всесвітнього економічного форуму в Давосі, повідомляє ПРАЙМ-ТАСС.

"Євро - це наша валюта і, якщо євро впаде, Європа впаде. Тому ми будемо продовжувати захищати євро, і в цьому немає сумнівів", - сказала вона.

Водночас, Меркель підкреслила, що слід бути реалістами, а керівники європейських країн повинні бути солідарні в своїй рішучості спільно подолати існуючі проблеми, перш за все, великих накопичених державних боргів.

"Немає кризи євро, це переважно боргова криза", - сказала німецький канцлер.

Меркель назвала позитивним те обставина, що Франція зараз очолює Групу двадцяти, так як "порядок денний, яку тут представив французький президент, заснована на правильних моментах".

Ніколя Саркозі, виступаючи на пленарному засіданні форуму, запевнив, що "пані Меркель і я сам ніколи не дамо пропасти євро".

"Євро це не просто валюта, це ще і питання економіки, ідентичності (європейців)", - пояснив він.

Глава німецького уряду зауважила, що не упевнена, що світові лідери і, в тому числі глави країн "двадцятки", повністю засвоїли уроки кризи.

"Те, що ми зробили, ще не достатньо", - наголосила Меркель.

На її думку, для недопущення нової світової та фінансової кризи необхідно сфокусуватися на валютних системах, зробивши їх більш стійкими, завершити Дохійський раунд переговорів щодо лібералізації світової торгівлі і уникнути спекуляцій на ринках сировинних товарів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!