Умова успіху пенсійної реформи - високі зарплати

Субота, 22 січня 2011, 12:01

Головна умова успіху пенсійної реформи - це зайнятість і високі зарплати.

Про це в інтерв'ю "ДТ.Україна" заявив голова Пенсійного фонду Борис Зайчук.

"Є кілька соціально-економічних параметрів, без яких будь-яка пенсійна реформа приречена на неуспіх, - сказав він. - У 2003-2004 роках ми зробили перші кроки з пенсійного реформування, не зробивши головного - реформи заробітної плати".

За словами голови Пенсійного фонду, на державну і бюджетну сферу - 90,3 тис. платників або 2,3% усіх платників внесків - припадає 52% надходжень Пенсійного фонду.

"На юросіб недержавної форми власності - вони становлять 25,6% всіх платників, припадає 45,4% надходжень. Ось вам ілюстрація проблеми", - зазначив Зайчук.

Друга проблема, за його словами, - низька ціна робочої сили: "У радянські часи зарплата в собівартості продукції складала не менше 16-18%, а в ремонтно-будівельних підприємствах - до 30%. На сьогоднішній день зарплата в собівартості становить 8-9-10%, не дотягуючи навіть до 11%. В аграрному секторі - 3-4%. Ну як можна за такої заробітної плати говорити про високі пенсії?".

"І, нарешті, третє питання, яке істотно впливає на успішність пенсійної реформи, - це своєчасність виплати заробітної плати. Невиплачена зарплата серйозно знижує трудовий стаж. Особливо це актуально для працівників підприємств-банкрутів. Вдумайтеся в цифру: за 2009 рік країна втратила 978 тисяч робочих місць. Майже мільйон! Візьміть навіть мінімальну заробітну плату і мінімальні відрахування - і все одно Пенсійному фонду була б підмога", - заявив голова Пенсійного фонду.

"Хочемо ми того чи ні, але ми повинні скласти баланс трудових ресурсів. Щоб з'ясувати - а де люди? Сьогодні з губернатором Анатолієм Близнюком ми проводимо експеримент в невеликому місті і невеликому районі Донецької області, щоб вивчити це питання. Було в області 2,2 мільйона працюючих, наразі- 1,3 мільйона. Напрацьовуємо методику, яку можна було б застосувати у всіх регіонах ", - повідомив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!