Європа хоче ввести санкції проти Білорусі

Четвер, 20 січня 2011, 15:33

Європарламент закликає ЄС ввести санкції проти Білорусі внаслідок розгону демонстрації протесту й арештів представників опозиції 19 грудня 2010 року.

Про це йдеться в прийнятій на сесії в Страсбурзі резолюції, повідомляє УНІАН.

Європарламент закликає Раду ЄС, Єврокомісію та Верховного представника ЄС "переглянути політику ЄС по відношенню до Білорусі, включаючи розгляд направлених економічних санкцій і заморожування будь-якої макрофінансової допомоги".

При цьому, депутати висловили переконання в тому, що допомога Білорусі в рамках Європейської політики сусідства має бути перенаправлена на підтримку громадянського суспільства.

Європарламент закликав Єврокомісію підтримати всіма можливими фінансовими і політичними засобами зусилля білоруського громадянського суспільства, незалежні ЗМІ й одночасно відкликати допомогу, що надається державним ЗМІ країни.

У резолюції також міститься заклик до Єврокомісії розробити механізм реєстрації неурядових громадських організацій, які не змогли отримати реєстрацію в Білорусі з політичних причин, для надання їм можливості користуватися програмами ЄС.

Депутати закликали Єврокомісію продовжити й підсилити фінансову допомогу Європейському гуманітарному університету, що базується у Вільнюсі, для збільшення кількості місць для білоруських студентів, репресованих за свою діяльність на батьківщині й вигнаних із білоруських вишів.

Крім того, в документі міститься заклик до Ради ЄС, Єврокомісії й Верховного представника ЄС негайно відновити дію заборони на в`їзд для вищого керівництва Білорусі, яке може бути причетне до подій 19 грудня, а також заморозити їхні активи.

Ці заходи, на думку депутатів, повинні залишатися в силі, принаймні до того моменту, поки не будуть звільнені всі політичні в'язні.

Депутати Європарламенту закликали Раду ЄС розглянути можливість припинення участі Білорусі в "Східному партнерстві", зберігши таку можливість лише для громадянського суспільства країни.

У документі також висловлюється очікування, що країни-члени ЄС не "ослаблятимуть дії ЄС двосторонніми ініціативами з білоруським режимом, які підірвуть авторитет і ефективність Європейської зовнішньої політики".

Депутати також висловили думку, що такі спортивні події, як Чемпіонат світу з хокею 2014 року, не повинні проводитися в країні, в якій є політичні в'язні.

У документі висловлюється жаль щодо визнання виборів у Білорусі Росією та міститься рекомендація Єврокомісії провести консультації з країнами-сусідами Білорусі, які не є членами ЄС, зокрема, з Росією та Україною, з метою збільшення ефективності політики ЄС стосовно Білорусі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!