Янукович – найбільш "недооцінений" світовий лідер?

Четвер, 13 січня 2011, 19:51

Про рівень зарплат президентів та голів урядів до останнього часу було відомо лише вузькому колу працівників адміністрацій та канцелярій.

Проте дедалі більше лідерів свідомо оприлюднюють дані про свої доходи, передає Deutsche Welle.

Зокрема, цього тижня прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху здивував багатьох, коли в соціальній мережі Facebook виклав декларацію про свої доходи.

Це було зроблено у відповідь на критику громадян щодо рішення підвищити зарплати депутатів та урядовців на додаткові 5%.

Нетаньяху заявив, що прагне створити максимальну прозорість довкола своїх доходів.

Як випливає з опублікованого документу, місячна зарплата глави ізраїльського уряду складає 44 тис. шекелів (близько 10 тис. євро), але з цієї суми потрібно вирахувати податки, медичну страховку, відрахування до соціальних фондів і плату за користування броньованим автомобілем.

Отже, "чистими" прем'єр отримує на руки трохи більше 15 тис. шекелів або 3 тис. євро.

Водночас, як зазначає редактор ділового видання Globes Хагай Голан, у цій декларації не вказано, що значну частину коштів глава ізраїльського уряду може заощаджувати за рахунок держави.

"Він живе в державній квартирі, рахунки якої повністю сплачує бюджет. Газ, електроенергія, квартплата, їжа - все це за рахунок держави. Тож, прем'єру залишаються всі зароблені гроші", - наголошує аналітик.

Крім того, у розпорядженні глави уряду є також три безкоштовні телефонні лінії, безкоштовний діловий одяг, канцелярія і ще багато "дрібничок", фінансованих бюджетом.

У порівнянні з іншими світовими лідерами квитанція Нетаньяху виглядає досить скромно.

Згідно з рейтингом зарплат світових лідерів, складеного впливовим журналом Economіst, ізраїльський прем'єр випереджає свого колегу з Польщі, але поступається лідерові Південної Кореї.

Найбільшу ж зарплату у світі, згідно з рейтингом, має прем'єр Сінгапуру: його зарплата перевищує 2 млн. доларів на рік.

У першій п'ятірці ідуть також лідери Індонезії, ПАР, Гонконгу та Нової Зеландії.

А ось президент США, якого нерідко називають "найбільш зайнятою людиною світу", опинився тільки на сьомій позиції, лише на дві сходинки випередивши канцлера Німеччини, чия річна зарплата становить близько 212 тис. євро.

Найбільш скромно, підсумовує Economіst, заробляють очільники Китаю (понад 10 тис. доларів) та Індії (трохи більше 4100 доларів).

Якщо вірити відкритим джерелам, зарплата президента України 2009 року становила 1,5 тис. доларів без урахування надбавок.

Навесні 2009 року її було скорочено удвічі в рамках заходів боротьби з економічною кризою. Торік Кабмін подовжив чинність закону до 1 січня 2011 року, але відтоді нових даних про зарплату президента до ЗМІ не надходило.

Точна сума зарплати українського президента до і після скорочення не називається.

У світовій практиці, втім, є чимало прикладів, коли лідери свідомо зменшували собі зарплату. До цього, зокрема, вдавалися президенти Литви, Азербайджану та Болівії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!