Росія припинила постачання нафти Лукашенку

Середа, 12 січня 2011, 09:34

Нафтові компанії Росії припинили поставки сировини в Білорусь через відсутність договорів з 1 січня поточного року.

Про це повідомила прес-секретар білоруського державного концерну "Белнефтехим" Марина Костюченко.

З її слів, труднощі у переговорах були ще наприкінці 2010 року, однак 6 січня компанія розраховувала, що всі необхідні документи будуть підписані після свят.

Костюченко зазначила, що ціна обговорюється дотепер, і коли вона буде погоджена, невідомо, інформують Ведомости.

Разом з цим транзит російської нафти в Європу йде в штатному режимі, а запасів на білоруських нафтопереробних заводах вистачить до кінця січня.

Співробітник компанії "Роснафта" заявив, що питання вирішується на найвищому рівні, однак у російському уряді цього не підтвердили.

"Поставки нафти в Білорусь здійснює не держава, а комерційні організації; уряд Росії, природно, не може впливати на комерційні переговори", - підкреслив прес-секретар російського прем'єра Дмитро Песков.

Видання зазначає, що в першому кварталі найбільші поставки в Білорусь були заплановані в "Лукойлу" - 1 млн. тонн, "Сургутнефтегаза" - 1 млн. тонн і "Роснефти" - 0,9 млн. тонн.

Представник "Роснефти" від коментарів відмовився, а зв'язатися з іншими не вдалося.

З 1 лютого 2011 року тариф на транзит російської нафти територією Білорусі буде збільшений на 12,5%.

Наприкінці минулого року російська та білоруська сторони підписали угоду з формування єдиного економічного простору. Тоді країни домовилися, що з 2011 року мита на російську нафту будуть скасовані, а з нафтопродуктів мито буде братися в повному обсязі на кордоні Білорусі та її західних сусідів і перераховуватися в російський бюджет.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!