Дипломати США назвали "Газпром" неефективним

Вівторок, 11 січня 2011, 10:10

Американські дипломати вважають, що діяльність російського "Газпрому" є неефективною.

Повідомляє BBC з посиланням на секретні донесення, опубліковані сайтом Wikileaks та журналом Spiegel, інформує "Інтерфакс".

У двох телеграмах, датованих 10 червня та 10 липня 2009 року, посол США в Росії Джон Байерлі назвав "Газпром" "спадщиною радянського міністерства газової промисловості" і відзначив, що компанія помилково розраховувала на постійне зростання доходів від експорту палива до Європи.

Дипломат відзначає, що в дійсності пік російських експортних постачань газу припав на 2008 рік - і повторити це досягнення "Газпрому" в майбутньому навряд чи вдасться.

Крім того, "Газпром" діє в інтересах не свого бізнесу, а "своїх політичних господарів", - висловлював Дж.Байерлі свою думку в депеші до Вашингтона.

Він також відзначав, що "Газпром" - це те, чого можна очікувати від державної монополії, що сидить на величезних багатства".

"Якби "Газпром" вів себе більш схоже на конкурентоспроможну глобальну компанію, він би, ймовірно, швидше знайшов нову дорогу до зростання", - наголошується в опублікованому документі.

"На нещастя для "Газпрому" і уряду Росії величезна виручка і прибуток, отриманий в 2008 році, вже не повернеться", - вважає американський посол.

Він також зазначає, що "хоча "Газпром", швидше за все, зуміє зберегти себе як велика корпорація і велике джерело бюджетних коштів і робочих місць, його внесок у російську економіку буде зменшуватися".

"Газпром" все ще може відключати газ Україні або іншим частинам Європи, але кожна така загроза додатково підриває довіру до компанії як надійного постачальника енергоносіїв і підкреслює той факт, що "Газпром" політично підпорядковується Москві", - йдеться у депеші американського посла.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!