Банкіри просять владу допомогти із кредитами

Середа, 17 листопада 2010, 10:02

Надвисокі витрати на депозити, які є досить короткостроковими, змушують банки в Україні піднімати відсоткові ставки і на кредити.

Про це заявив президент Форуму провідних фінансових інституцій України Володимир Лавренчук у коментарі Deutsche Welle.

На його думку, українська влада має ухвалити закон, який обмежить право вкладників достроково забирати свої депозити, або передбачити законодавчо високі штрафи за розірвання депозитного договору.

Саме це є передумовою відновлення в Україні кредитування, наголошує Лавренчук.

Також він виступає за обмеження кількості гравців на українському ринку банківських послуг, аби кредити були доступніші українцям.

"Зараз в Україні багато банків, які, конкуруючи, пропонують клієнтам високі депозитні ставки. Тож, чим вищі депозити, тим більші ставки за кредитами, які ми змушені запроваджувати для клієнтів", - сказав Лавренчук.

Голова правління ОТП Банку Дмитро Зіньков пропонує українські владі більше подбати про законодавчі передумови розширення ринку фінансових послуг.

Банкір переконаний, що запровадження урядових, муніципальних та корпоративних облігацій допоможе банкам створити фінансовий запас міцності, який дозволить поновити кредитування і бізнесу, і населення.

"Має щось змінитися в українському менталітеті щодо нових фінансових інструментів. Я думаю, це відбудеться не раніше 2020 року. Але ж вже зараз наші клієнти потребують довгострокових кредитів", - каже Зіньков.

Також банкіри не проти поновити в Україні кредитування в іноземній валюті, яке українська влада заборонила в розпал кризи, аби в подальшому захистити позичальників від курсових стрибків.

Нацбанк поки не готовий дозволити банкам видавати кредити в іноземній валюті, заявляє голова ради НБУ Петро Порошенко.

"НБУ не бореться з тими чи іншими видами валют. Ми боремося за підвищення стабільності банківської системи. Треба винести уроки з кризи, коли і на банки, і на позичальників лягла важка ноша валютного кредитування. Заборона була виправдана. Зараз нам потрібно дуже зважено підходити до скасування подібних обмежень. Наразі економічних передумов скасування цієї заборони немає", - сказав Порошенко.

Він наголосив, що нині в Україні валютні кредити в загальній кількості кредитів складають понад 340 млн. доларів, а депозити не перекривають ці цифри. НБУ хоче відійти від подібних диспропорцій.

Натомість голова ради Нацбанку зазначив, що нині в українській банківській системі вистачає коштів для відновлення кредитування і за таких умов, але через економічні проблеми в країні бракує ефективних позичальників, які були б спроможними віддавати ці кредити.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!