Міжнародні експерти не задоволені рівнем боротьби з корупцією в Україні

Середа, 6 жовтня 2010, 10:16

Група держав проти корупції (GRECO) критикує Україну за невиконання антикорупційного законодавства.

Про це заявив президент GRECO Драго Кос у вівторок у Києві на зустрічі з іноземними компаніями, які працюють в Україні, передає Deutsche Welle.

За його словами, Україна не врахувала і не втілила в життя попередні рекомендації GRECO, а також не взяла до уваги жодного із 28 висновків міжнародних експертів щодо боротьби з корупцією в країні.

Пакет атикорупційних законів на практиці в Україні не застосовується, наголосив Кос.

"Реальна боротьба з корупцією якось не помітна. Якісь інституції створюються - ось і все. На вигляд тут начебто щось робиться, але насправді нічого не відбувається", - сказав президент GRECO.

Він зауважив, що Рада Європи зараз сумнівається у доцільності виділення коштів на другий проект із протидії корупції в Україні UPAC.

Як наголосив Кос, іноземним інвесторам доводиться пристосовуватися до місцевих умов, де корупція досить поширена.

Аби протидіяти цьому президент GRECO закликає іноземних інвесторів створити альянс бізнесу, українського уряду і правоохоронців, які б реагували на корупційні прояви.

Водночас, урядовий уповноважений з антикорупційної політики України Андрій Богдан наголошує, що громадськість і міжнародні організації недостатньо тиснуть на українських політиків, аби боротьба з корупцією була не лише на словах.

"Політики, депутати, урядовці приймають рішення, які в принципі можливо не вигідні їм, тільки під тиском публічності. В Україні не склалася така ситуація, коли громадськість вимагає вступу в силу цих антикорупційних законів", - наголосив Богдан.

Як відомо, у листопаді Україна має подати до GRECO звіт про виконання рекомендації цієї організації щодо боротьби з корупцією.

Група держав боротьби з корупцією сформувана понад десять років тому при Раді Європи.

Ця структура допомагає виявляти недоліки національної антикорупційної політики.

Вона також являє собою форум для обміну досвідом у сфері попередження та виявлення корупції.

До складу GRECO можуть входити не лише держави-члени Ради Європи. Нині група нараховує 46 країн - 45 європейських держав і США.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!