В України є шанс створити свою Силіконову долину

Неділя, 31 жовтня 2010, 13:54

Нині Україна - 5-та у світі за розробкою програмного забезпечення.

Програмістів з України охоче запрошують в Силіконову долину, повідомляє "Німецька хвиля".

Втім, все частіше вони повертаються додому, щоб започаткувати власну справу.

За щорічного випуску 8 тисяч фахівців для ІТ- індустрії, в українські інноваційно-технологічні проекти за останні п'ять років вкладено близько 20 млн. доларів.

В Росії ця цифра перевищує 500 млн., у Європі - 5 млрд. доларів.

"Україна експортує софт-забезпечення. Об'єм експорту перевищує один млрд. доларів. Ця цифра може збільшуватися. Це хороший старт для українських підприємців, які працюють в проектах інтернет-технологій і інновацій для використання цього важливого ресурсу в своїх розробках та можливість перенесення розробок в Україну",- розповіла Вікторія Тігіпко.

Цю ідею підтримує і український уряд та планує легалізувати цей бізнес. Адже більша частина українських інтернет-технологій вивозиться за кордон.

Причому здебільшого програмісти в Україні не платять податки в бюджет та експортують свої розробки нелегально.

За словами віце-прем'єр-міністра Сергія Тігіпка, в новому податковому кодексі передбачене оподаткування одного програміста як фізособи, який повинен буде сплачувати в місяць 1000 гривень податку.

На його думку, після легалізації ринку високих технологій і програмних розробок через 3-4 роки Україна зможе експортувати софт-забезпечення на 10 млрд. доларів.

Президент венчурної компанії Entana, яка представилась лідером російськомовної спільноти в Силіконовій долині, Анна Дворнікова підтвердила великий інтерес іноземних інвесторів до українських програмних розробок в сфері високих технологій.

"В Силіконовій долині працює дуже багато українців. Це серйозні люди. Зараз багато з них повертаються в Україну чи роблять якісь спільні проекти з Україною. Дуже важливо пов'язувати їх з батьківщиною. Адже багато інженерів та розробників з Індії та Китаю повернулися з Силіконової долини до себе на батьківщину і тепер розвивають економіку своїх країн",- сказала Дворнікова.

Фахівці галузі відзначають, що важливою умовою для активізації інвестування в українські інтернет-проекти є скасування візового режиму, особливо з країнами ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!