ЄС дасть Україні 70 мільйонів на реформу управління

Четвер, 28 жовтня 2010, 13:05

Європейська Комісія в рамках двосторонніх переговорів з Кабміном дала згоду на фінансування адміністративної реформи в Україні.

Форма підтримки - бюджетна. У результаті реалізації проекту протягом 2011- 2013 років до державного бюджету України безпосередньо надійдуть 70 млн. євро.

За інформацією "Дзеркала тижня", переговори сторін почалися ще у травні.

Однак у середині жовтня, після моніторингу європейської програми SIGMA, яка визначила, що інституційна реформа державного управління виявилася не пріоритетною для України, Європейська Комісія мала намір переглянути свою позицію відносно фінансування.

Однак українській стороні вдалося переконати представників комісії, запевнивши, що Україна дійсно зважилася на адмінреформу.

За наявними у нас даними, які підтвердив заступник начальника Головдержслужби України Андрій Вишневський, фінансування пройде двома траншами.

Перший може бути спрямований на підтримку, прийняття та імплементацію адміністративно-процедурного кодексу.

Документ являє собою чіткий звід правових взаємовідносин громадянина і держави.

Сьогодні подібний закон в Україні відсутній, що, на думку європейських експертів, призводить до беззаконня чиновників і безправ'я громадян, які нічого не можуть домогтися у владі.

Другий транш, імовірно, піде на імплементацію закону про держслужбу, який українська сторона також зобов'язується прийняти.

Цей важливий крок повинен не тільки відокремити державну службу від політики (шляхом введення інституту держсекретарів), закласти основи врегулювання конфлікту інтересів кожного конкретного чиновника (синдром Хорошковського), але і забезпечити якісно новий рівень підготовки кадрів та їхню реалізацію на службі у держави.

Представники ЄК переконані, що обрані ними для фінансування два пункти реформи державного управління - ключові.

Оскільки дозволять закласти інституційні основи якісно нової державної служби в Україні.

При цьому, зважаючи на важливість і необхідність оптимізації структури виконавчої влади (скорочення кількості міністерств і відомств, чіткий поділ їхніх функцій і завдань), європейські партнери вважають цю процедуру внутрішньою справою держави, на яку вона зобов'язана знайти кошти самостійно.

За словами Вишневського, на міжміністерському рівні вже створено спільну робочу групу, яка до кінця грудня повинна розробити технічне завдання проекту, після чого піде підписання фінансової угоди між ЄС і Україною на вищому  рівні.

Очевидно, що виконання Україною взятих на себе зобов'язань - провести комплексну реформу системи державного управління, а також якомога швидше імплементувати пакет антикорупційного законодавства, стане тестом на здатність нової влади на глибинне реформування.

І, у разі успіху, буде мати великий політичний резонанс у Європі, що взяла безпосередню участь у фінансуванні проекту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua