Японія профінансує будівництво мосту через Південний Буг

Четвер, 5 серпня 2010, 18:02

Між українською і японською сторонами досягнута домовленість про початок реалізації масштабного проекту мостового переходу через річку Південний Буг у Миколаєві.

Про це повідомили в прес-службі Миколаївської обласної державної адміністрації, пише агентство "УНІАН".

Зокрема, 3 серпня в Києві відбулася зустріч, у якій брали участь перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації, представники японської місії "Джи-Ай-Сі-Ей", а також представники "Укравтодору", та чиновники інших відомств.

Під час зустрічі було розглянуто питання будівництва мостового переходу через Південний Буг, який входить в міжнародну автомобільну трасу М- 14 Одеса - Мелітополь, - Новоазовськ, що проходить уздовж узбережжя Азовського і Чорного морів.

Ця траса є також складником двох транзитних міжнародних коридорів: Євро-Азійського: Рені - Ізмаїл - Одеса - Миколаїв - Мелітополь - Новоазовськ до Таганрогу, і Чорноморської автодороги: Одеса - Миколаїв - Херсон - Керч.

Орієнтовна вартість проекту складає 540 млн. доларів .

Кредитування здійснюється японською стороною за ставкою приблизно 1,4% і строком на 25 років з пільговим періодом у 5-7 років.

Замовником будівництва виступає держпідприємство "Укравтодор".

Як пояснили в прес-служби Миколаївської ОДА, з жовтня 2010 цього року і по липень 2011 року представники місії "Джи-Ай-Сі-Ей" проводитимуть дослідження і опитування фахівців щодо доцільності спорудження мосту.

У випадку, якщо висновки експертизи будуть позитивними, будівельні роботи можуть початися в першому півріччі 2012 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!