Астрономи просять спікера ради Криму зупинити будівництво своєї фірми

Четвер, 26 серпня 2010, 11:37

Співробітники Кримської астрофізичної обсерваторії (КРАО) просять спікера Верховної ради Криму Володимира Константінова врахувати інтереси держави і припинити будівництво поблизу телескопів.

Про це повідомив співробітник КРАО, доктор наук Юрій Цап, повідомляє агентство "ЛІГАБізнесінформ".

Він повідомив, що сьогодні близько 8 ранку будівельники стали замикати паркан, що захищає землі, відведені під забудову на території КРАО.

Астрономи спробували перешкодити цьому.

"Ми просимо спікера АР Крим Константінова взяти до уваги рішення вченої ради КРАО і думку переважної більшості працівників обсерваторії, і перенести інтереси своєї фірми "Консоль" в інше місце", - сказав учений.

Цап відзначив, що документи на будівництво у вказаної фірми "Консоль", що входить до корпорації "Укрросбуд", президентом якої донедавна був нинішній спікер ВР Криму Константінов, у порядку, в тому числі завдяки "зусиллям "керівництва обсерваторії, яке проігнорувало думку більшості співробітників.

Вчений підкреслив, що астрономи відступати не мають наміру і продовжать відстоювати свій унікальний науковий об'єкт, який буде знищено, якщо будівництво продовжиться.

"Оскільки у них всі папери в порядку, вони можуть викликати міліцію ... Без міліції нам не розійтися", - сказав Цап і додав.

Нагадаємо, що раніше астрономи звернулися з листом до Президента Віктора Януковича, в якому попросили ініціювати законопроект, який забороняє будівництво поблизу обсерваторії елітного комплексу - кількох житлових будинків, готелі, спортивно-розважальних споруд, басейну, гаражів.

Адміністрація Президента переадресувала даний лист в Кримську прокуратуру для перевірки дотримання забудовниками діючого законодавства.

Тоді співробітники обсерваторії виступили вже з відкритим листом до Президента.

Реакцією на відкрите звернення астрономів стала активізація будівельних робіт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!