Мораторій на пеню за прострочення оплати "комуналки" ще діє

Понеділок, 16 серпня 2010, 11:58

Мораторій на нарахування пені за прострочення оплати житлово-комунальних послуг громадянами України поки що діє, однак у недалекому майбутньому очікується його скасування.

Про це повідомила юрист адвокатської компанії Arzinger Юлія Пелех у коментарі агентству "УНІАН".

Вона пояснила, що стягнення пені з громадян за заборгованість за житлово-комунальні послуги було тимчасово припинене у зв`язку з ухваленням закону "Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за невчасне внесення платні за житлово-комунальні послуги" № 486/96-ВР від 13 листопада 1996 року.

Цей мораторій був запроваджений у зв`язку з невиконанням державою зобов`язань з виплати населенню заробітної платні, пенсій, стипендій та інших грошових виплат, він мав діяти до усунення даної проблеми.

Водночас умовою припинення дії даного закону передбачене ухвалення відповідного рішення Верховною радою.

Пелех відзначила, що наразі дія цього закону, незважаючи на неодноразовий розгляд відповідних законопроектів, Верховною радою не припинена і мораторій залишається чинним.

Проте у Меморандумі українських властей Міжнародному валютному фонду, направленому в рамках відновлення кредитної співпраці 16 липня 2010 року, з боку України гарантується до кінця вересня 2010 року ухвалення законодавчого рішення, яке б скасувало цей закон.

Разом з тим, Кабінет міністрів 23 липня 2010 року вніс до Верховної ради відповідний законопроект, згідно з яким дія закону має бути припинена з 1 січня 2011 року.

"Таким чином, нині мораторій на нарахування пені з громадян із заборгованості за житлово-комунальні послуги є чинним, однак у недалекому майбутньому очікується його скасування", - наголосила юрист.

Як повідомлялося, 13 серпня перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Попов, коментуючи тему тарифів на житлово-комунальні послуги, заявив, що стягування штрафних санкцій (пені) з боржників передбачене законодавством України і не залежить від муніципалітету.

Згідно з його поясненням, на відповідну норму закону якийсь час діяв мораторій, але зараз вона набрала чинності.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!