Азаров: вода змила всі сліди уряду Тимошенко

Середа, 7 липня 2010, 19:34

Прем`єр Микола Азаров вимагає від голів регіональних властей відмінити через суд видачу незаконних дозволів на будівництво в заплавах річок.

Про це він заявив в середу під час наради з питань розробки комплексної державної протипаводкової програми, повідомляє УНІАН.

"Органи виконавчої влади місцевого самоврядування не виконують свої функції на належному рівні, особливо контрольні", - зазначив він.

Азаров нагадав, що з одного боку виділяються величезні кошти на протипаводкові заходи, а з другого боку місцеві органи влади закривають очі на варварське вирубування лісів, дерев, низьку якість гідротехнічних споруд, незаконний видобуток піщано-гравійної суміші у прибережних районах, що приводить до непередбачуваності течії.

"Житлова забудова часто здійснюється без дослідження стійкості ґрунтів. Вже звичним явищем стала видача дозволів на забудову заплав річок", - повідомив прем'єр.

"У нас стільки зараз контролюючих інспекцій, і ніхто не здатний припинити це неподобство", - додав він.

Азаров доручив головам місцевих адміністрацій проаналізувати стан забудови в прибережних районах і надати відповідну інформацію уряду.

"Хто і коли приймав рішення, в якому обсязі і що треба зробити, щоб відмінити ці незаконні рішення. Якщо суди - значить, судитимемося. Якщо це рішення місцевих органів влади, отже вони мають скасувати ці рішення. Порядок у країні ми маємо навести", - підкреслив глава ряду.

За його словами, до підтоплень схильні 27% території, на якій проживає 1/3 населення країни.

При цьому Азаров переконаний, що попередній уряд здійснював протипаводкові заходи безсистемно і точково, а фінансові ресурси використовувалися неефективно.

Прем`єр нагадав, що на ліквідацію наслідків повені 2008 року з державного бюджету було виділено 4,8 мільярди гривен.

"Гроші були виділені, а куди пішли - невідомо, як то кажуть, вода змила всі сліди, всі кошти, і країна знову зіткнулася з тими ж проблемами - дороги і мости не витримують натиску води, захисні споруди не рятують ні від води, ні від обвалів, а постраждале раніше житло відновлюється на старому місці", - пояснив він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!