Лукашенко хоче сіяти на чорнобильських землях

Середа, 21 липня 2010, 21:06

Уряд Білорусі ухвалив державну програму ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС до 2020 року.

Її особливістю є плани повернення в господарський обіг радіаційно забруднених земель та лісів, пише "Радіо свобода".

Міністр надзвичайних ситуацій Білорусі Енвер Барієв, заявив, що реалізація цієї програми "дозволить завершити в потерпілих від Чорнобилю районах реабілітаційні заходи й перейти до стійкого соціально-економічного розвитку".

Вже заплановано фінансування проектів повернення до вжитку земельних та лісових угідь.

У Білорусі хочуть запровадити спеціальні технології, які мінімізують накопичення радіонуклідів та дозволяють, умовно кажучи, на брудних землях отримувати чисту продукцію.

Планується також поширення промислового виробництва на цих територіях, будівництво об'єктів соціальної сфери.

На думку білоруського уряду, за 10 років ці території мають повернутися до повноцінного життя.

Крім цього, у білоруському уряді заявили, що вже тепер не потребують гуманітарної допомоги для потерпілих від Чорнобиля районів.

Соціологічні опитування показують, що більшість білорусів не хотіла б купувати харчі, вироблені у таких районах.

Навіть у Росії поставили на особливий контроль імпорт м'яса та молока з Білорусі саме через те, що тут знову засівають чорнобильські землі.

Чорнобильські гуманітарні організації вважають такі плани уряду поспішливими.

Вони звертають увагу, на те, що згорнуто багато радіаційних досліджень, в тому числі щодо впливу на здоров'я людей малих доз радіації.

Опозиція теж різко критикує уряд і заявляє, що президент Лукашенко применшує наслідки Чорнобиля й скорочує фінансування реабілітаційних програм із політичних мотивів.

Опозиціонери кажуть про бажання влади здобути підтримку від МАГАТЕ і так званого атомного лобі на будівництво своєї атомної станції.

Про таке будівництво вже заявив офіційний Мінськ: створено спеціальну дирекцію, готується майданчик під АЕС.

Якраз на 2020 рік, коли уряд Білорусі планує завершити реабілітацію радіаційно забруднених земель, заплановано і завершення будівництва Білоруської АЕС.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.