Тігіпко пояснив, куди підуть гроші МВФ

Неділя, 20 червня 2010, 10:32

Україна не має інших варіантів, окрім, як поновити співпрацю з МВФ, гроші якого підуть на скорочення дефіциту бюджету та на валютні резерви Нацбанку.

Про це заявив віце-прем'єр з питань економіки Сергій Тігіпко у Парижі під час міжнародної конференції, присвяченої економічному партнерству України та Євросоюзу, напередодні візиту представників МВФ до Києва, повідомляє ВВС.

"З вівторка ми починаємо переговори з місією (МВФ), голова місії приїжджає у вівторок. Зразу почнемо розмовляти з ними, готувати угоду. І я вважаю, що у нас просто немає інших варіантів, ми повинні мати угоду з Міжнародним валютним фондом і спільну програму", - сказав Тігіпко.

За його словами, уряд України підготував таку програму "разом з фахівцями МВФ до 2012 року, тобто на два з половиною приблизно роки".

"Практично вся текстова частина погоджена. І зараз залишилися такі, достатньо важкі переговори, які стосуються підтвердження з нашого боку дефіциту бюджету, 6%. Разом - дефіцит зведеного бюджету та дефіцит "Нафтогазу України". Ось про це будемо говорити з місією", - сказав він.

За словами Тігіпка, окрім бюджету, інших серйозних зауважень до України у МВФ немає.

"Не бачу ніяких інших проблем, і під час переговорів ніяких проблем не було, але я за останній місяць двічі зустрічався з паном Строс-Канном, ведемо переговори з місією, і я можу сказати: позиція МВФ - зрозуміла", - заявив віце-прем'єр.

Він пояснив, на що конкретно будуть витрачені гроші, якщо Україна відновить кредитування з боку Міжнародного валютного фонду:

"Гроші можуть бути скеровані в два напрямки. Перший напрямок - це покриття дефіциту бюджету, другий - це валютні резерви Національного банку України", - сказав Тігіпко.

"Можу сказати, що зараз, коли ситуація змінилася, - а вона змінилася і в світі, бо в світі почалося економічне зростання, вона змінилася й в Україні. Того року ми мали 15% падіння ВВП, а в цьому році, за попередніми даними, у нас за п'ять місяців 6,1% зростання ВВП", - зазначив він.

"В таких випадках гроші на покриття дефіциту бюджету дають дуже погано. Тому переважна частина грошей, які будуть заходити в Україну, будуть іти на валютні резерви. Тобто вони не будуть нами проїдатися, вони будуть накопичуватися", - пояснив Тігіпко.

Але, наголосив він, "це дасть можливість нам залучити гроші Світового Банку, які підуть на дефіцит бюджету, гроші Європейського Союзу, які вже проголосовані, вони вже є в програмах і чекають тільки одного - початку програм з Міжнародним Валютним Фондом".

"Гроші Європейського Союзу також нам підуть на покриття дефіциту бюджету. Це створить умови для інвесторів, ми зможемо вийти на зовнішні ринки, і до таких виходів ми уже практично готові", - заявив Тігіпко.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua