Україна готує черговий союз з Росією, на цей раз - в АПК

Понеділок, 31 травня 2010, 19:09

Міністерство аграрної політики України ініціює створення спільно з Казахстаном і Росією причорноморського зернового пулу, а також створення причорноморської зернової біржі.

Про це повідомив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк на прес-конференції, передає агентство "Інтерфакс-Україна".

"Ідеологія створення причорноморського зернового пулу на сьогоднішній день обговорюється, і з цією ініціативою я був з візитом і у міністра сільського господарства Росії, і у міністра сільського господарства Казахстану", - сказав він.

За словами Присяжнюка, на сьогоднішній день є певні наукові розрахунки на рахунок ефективності створення зернового пулу.

Також, за його словами, на сьогоднішній день є певні досягнення у російської зернової компанії в цьому напрямку.

"За ті п'ять років, коли гальмували цю ідеологію та ідею, російська зернова компанія практично вже досить багато побудувала елеваторів на Чорному морі на своїй території. Правда, є особливості - мілководдя не дає можливості вантажити великі судна типу PANAMAX", - сказав Присяжнюк.

За його словами, Казахстан за 5 років, не дочекавшись реалізації ідеї створення причорноморського зернового пулу, розгорнув свої зернові потоки на Китай.

"Тобто, існують певні труднощі, але ми планомірно йдемо до цієї мети. До того ж, ми зараз виступили ініціаторами створення причорноморської зернової біржі", - сказав міністр.

Говорячи про основи ідеї причорноморської зернової біржі, Присяжнюк нагадав, що Україна, Росія і Казахстан виробляють 29% зерна всього світу, без урахування потенціалу з нарощування обсягів виробництва.

"Нам створення причорноморської зернової біржі дасть можливість не займатися хеджуванням контрактів на біржі Чикаго. Нас підтримують Франція, Німеччина і всі причорноморські країни. Тобто ми в цьому напрямку і будемо рухатися", - підкреслив міністр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!