Фірташу повернуть те, що відібрала Тимошенко

Середа, 28 квітня 2010, 21:10

Кабінет міністрів має намір повернути облгазам функцію поставок газу промспоживачам.

Про це заявив глава Національної комісії регулювання електроенергетики Сергій Тітенко, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Кабмін доручив Міністерству палива та енергетики розробити проект урядової постанови, якою це питання буде врегульовано.

"Є відповідне доручення і на рівні Мінпаливенерго розробляється проект", - сказав Тітенко.

У свою чергу, представник "Нафтогазу" в НКРЕ Сергій Волос уточнив, що коректування урядової постанови від 27 грудня 2001 року, зміни до якого в кінці листопада 2009 року позбавили міськ- і облгази права надавати відповідні послуги, планується в першій половині травня.

У свою чергу, НКРЕ в другій половині травня відкоригує ліцензійні умови провадження діяльності з розподілу і постачання газу.

"Думаю, уряд (внесе зміни в свою ж постанову) в першій половині травня. А ліцензійні умови будуть (змінені) у другій половині травня і з 1 червня піде все, як було раніше", - зазначив Волос.

Він також припустив, що частина вже створених регіональних філій ДП "Нафтогазмережі" буде розформована.

"Я думаю, десь розформують, а десь "Газ України" створить свою філію. У нього не скрізь є філії", - додав він.

Як відомо, "Нафтогаз" на початку серпня 2009 року на виконання відповідного рішення уряду завершив створення "дочки" "Нафтогазмережі", в управління якої планувалося передати державні газорозподільні мережі, які експлуатуються міськ- і облгазами.

Прийняті урядом наприкінці листопада 2009 року зміни до постанови від 27 грудня 2001 позбавили міськ- і облгази права поставок газу промисловим споживачам та іншим об'єктам господарювання. Міськ- і облгазам залишили право постачати газ виключно населенню і бюджетним організаціям.

При цьому НКРЕ внесла відповідні зміни в ліцензійні умови.

Однак після зміни уряду нове керівництво Мінпаливенерго 13 квітня 2010 року видало наказ про припинення діяльності ДП "Нафтогазмережі" шляхом його реорганізації та приєднання до компанії "Газ України".

Як відомо, власником багатьох обл- і міськгазів є бізнесмен Дмитро Фірташ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!