Азаров пояснив, навіщо купувати у Росії більше газу

Субота, 24 квітня 2010, 16:59

Прем`єр-міністр Микола Азаров прогнозує, що економіка України почне зростати, через що вітчизняна промисловість потребуватиме збільшення обсягів споживання газу.

Про це він заявив на брифінгу у суботу, повідомляє агентство "УНІАН".

Голова уряду пояснив, що суттєве зменшення обсягів споживання Україною газу було тимчасовим і обумовлено насамперед економічною кризою.

"Під час кризи ми втратили величезний обсяг виробництва. Наприклад, у минулому році наші хімічні заводи простоювали від трьох до шести місяців. Очевидно, що у цих умовах Україна споживала значно менше газу, ніж у часи економічного росту", - сказав він.

Прем`єр підкреслив, що поступово економічна ситуація у державі стабілізується і набирає обертів, що, безумовно, позначиться на обсягах споживання газу.

"Ми розраховуємо на збільшення споживання газу для виробництва: по-перше, буде зростати наша економіка, а, по-друге, щоб у повній мірі підготуватися до зими, Україні потрібно буде закачати додаткові обсяги газу", - зазначив він.

Водночас проекти з енергозбереження і структурної перебудови промисловості, які є пріоритетом для уряду, у середньо- і довгостроковій перспективі призведуть до зменшення обсягу споживання імпортних енергоносіїв, сказав Азаров.

Він також наголосив на складності газових переговорів з Росією: "Найважче було домовитися про перегляд газового контракту. Він містив кабальні умови для України і не передбачав мінімальних можливостей для його перегляду. Тому отриманий перегляд - величезний поштовх для відродження нашої економіки".

Прем`єр вважає, що крім газових домовленостей є ще одне важливе досягнення: переговори стали початком відновлення довіри між країнами, взаємовигідного партнерства, а також дозволили залучити Росію до участі у найкрупніших інвестиційних проектах на території України.

"Ми хочемо надолужити втрачене, ми хочемо дати можливість нашій економіці піднятися. Є відчуття, що ми почали рухатися у правильному напрямку, - найголовніше відчуття для мене", - сказав Азаров.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!