Держслужба зайнятості: всю зарплату "відбілити" неможливо

Субота, 24 квітня 2010, 11:46

Зусилля, спрямовані на "відбілювання" зарплат, є необхідними, але також необхідно розуміти, що в повному обсязі заробітну плату легалізувати не вдасться ніколи.

Про це заявив директор Державної служби зайнятості Володимир Галицький в коментарі для тижневика "Дзеркало тижня".

"Це не вдалося навіть у таких розвинених країнах, як Франція, Німеччина, Англія, Італія, де певна частина населення працює та одержує свої доходи нелегально. Це - факт, ринкова складова", - підкреслив він.

За словами директора Держслужби зайнятості, в Україні гроші відмиваються через "мийки" практично в будь-якій організації, окрім великих підприємств, де зарплату платять "по-білому" всім, окрім вищого менеджменту.

Галицький констатує, що згідно з даними Мінекономіки, 50% економіки знаходиться в "сірій" зоні, а це означає, що велику частину зарплат працівникам платять нелегально.

"У нас створене порочне коло: одні знають, що це відбувається. Знають на найвищих посадах. І заплющують очі. Інші знають, що все це допустимо, що так можна працювати і надалі. І схема нелегальних зарплат продовжує діяти", - відзначив він.

На думку Галицького, вирішити проблему зарплати "в конвертах" може тільки неухильне дотримання працедавцями законів, заснованих на чітких і чесних принципах.

"Ми часто чуємо, що роботодавцю треба дати "зелену вулицю". Але це не означає, що він гулятиме нею, як власною дачею. Демократія передбачає чітке дотримання законів. Роботодавець має дотримуватися законів, але закони повинні бути чіткими і чесними", - переконаний він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!