Азаров "не стане на коліна" перед МВФ

П'ятниця, 2 квітня 2010, 14:32

На сьогодні питання про обсяг фінансування за новою програмою співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) перебуває на стадії обговорення.

Про це на брифінгу у п'ятницю заявив прем`єр-міністр Микола Азаров, повідомляє агентство "УНІАН".

При цьому він підкреслив, що його уряд ніколи не був і не буде виступати в ролі прохача грошей. "Наш уряд, президент і я, ми ніколи не були прохачами... Ми ніколи не виступали прохачами. Ми вислуховували пропозиції - це так, але ніколи ні у кого нічого не просили. Це наша принципова позиція. І тому я не піднімав питання (про обсяг фінансування за новою програмою), виходячи зі своєї позиції. Ми будемо цю цифру обговорювати, але ми чекаємо пропозицій, перш за все з боку МВФ", - сказав Азаров.

При цьому він висловив упевненість, що в 2010 році фінансово-економічна ситуація в Україні стабілізується, і тоді кількість бажаючих вкладати кошти в економіку країни істотно збільшиться.

"Ми будемо вибирати ще серед пропозицій. Ось наступить така ситуація, коли у нас буде багато пропозицій, і Україна вибиратиме. А якщо ми займемо позицію прохача, як попередній уряд на колінах благав і вимагав, то тоді у нас немає майбутнього", - наголосив прем'єр.

Він підкреслив, що Україна має всі умови для того, щоб стати самодостатньою країною, яка не залежить ні від кого і ніколи не виступає у принизливій ролі прохача.

"Таку позицію ми займали і займатимемо абсолютно на всіх переговорах. Україну, нарешті, повинні навчитися поважати. І ми цього доб`ємося", - сказав Азаров.

При цьому він зазначив, що обсяг фінансування за новою програмою не принциповий - принциповий сам факт продовження співпраці.

Також прем`єр-міністр повідомив, що уряд вже одержує пропозиції про співпрацю від зарубіжних банків і великих інвесторів, проте наразі всі вони перебувають на стадії вивчення.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!