Українському активу Абрамовича влаштували вимушені канікули

Вівторок, 2 березня 2010, 09:52

У понеділок холдинг "Євраз Груп" російського бізнесмена Романа Абрамовича припинив видобуток залізної руди на одному з своїх українських активів - гірничо-збагачувальному комбінаті "Суха балка".

У відпустки за свій рахунок відправлено 1,3 тис. співробітників, які працюють на ГЗК, пише газета "Дело".

Як зазначають в "Євраз Груп", зупинка підприємства - вимушений захід: "Суха балка" з осені 2009 року знаходиться у "транспортній блокаді".

Криворізький залізорудний комбінат (КЗРК), оперативне управління яким здійснює менеджмент, близький до групи "Приват" Ігоря Коломойського, заблокував залізничні під'їзди до підприємства Абрамовича. У результаті ГЗК втратив можливість вивозити залізну руду зі своєї території.

До березня сировину відвантажували на склади комбінату. Але до кінця лютого 2010 року вони були забиті повністю. Російському холдингу нічого не залишалося, як зупинити виробництво.

КЗРК і "Суха Балка" перебувають на одному виробничому майданчику і колись були одним підприємством, яке називалося "Кривбасруда", нагадує видання.

Але для більш зручної, на думку чиновників, приватизації комплекс був розділений на дві компанії. Причому не зовсім вдало. У власність КЗРК перейшла вся інфраструктура. І "Суха Балка" залишилася без своєї транспортної розв'язки.

До 2007 року як КЗРК, так і "Суху Балку" контролювала група "Приват". Згодом Ігор Коломойський продав "Євразу" низку своїх українських металургійних активів, серед яких була і "Суха Балка". Але всі під'їзні шляхи до підприємства так і залишилися у власності Криворізького залізорудного комбінату.

"Євраз Груп" Романа Абрамовича придбала свої металургійні активи в Україні в грудні 2007 року у групи "Приват" Ігоря Коломойського.

В ході операції загальною вартістю близько 3 млрд. доларів російська компанія придбала Дніпропетровський металургійний завод ім. Петровського, три коксохімічні заводи - Дніпродзержинський, "Баглейкокс" і "Дніпрококс", - і гірничо-збагачувальний комбінат "Суха Балка".

У результаті угоди Коломойський отримав 1,7 млрд. доларів готівкою. У рахунок суми, що залишилася, під контроль "Привату" перейшло 9,72% акцій "Євраз Груп".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!