Українська металургія не скоро подолає відставання - прогноз

Субота, 27 лютого 2010, 18:14

Технологічне відставання української металургії від ЄС і РФ не буде подолане навіть у далекій перспективі.

Таке переконання висловив член-кореспондент НАН України Валерій Мазур у статті для тижневика "Дзеркало тижня".

"Прикро, але треба це визнати, не приховувати і не тішитися нездійсненими мріями", - зазначив вчений.

За словами Мазура, відставання українських меткомбинатів, зокрема, від російських за асортаментом і якістю продукції, настільки значне, що для його подолання потрібні будуть десятки років за умови здійснення модернізації. 

Окрім того, в українській металургії використовуються застарілі, енерговитратні технології та обладнання. 

"Енергоємність, сумарні енерговитрати на виробництво чавуну, сталі і прокату на українських меткомбінатах приблизно на 30% більші, ніж на сучасних підприємствах країн Євросоюзу, а також Індії та Китаю", - зазначив він.

Вчений пояснив, що гірничо-металургійні підприємства України у попередні роки за екстремально високих цін на металопродукцію стрімко нарощували обсяги її виробництва, не приділяючи належної уваги і не виділяючи необхідних коштів на переоснащення, модернізацію і реконструкцію виробничих потужностей. 

"В результаті зношеність фондів ГМК України становить приблизно 65%, у галузі використовуються застарілі технології виробництва сталі, а собівартість продукції занадто висока. Поліпшення цих показників не відбулося і найближчим часом не очікується", - переконаний вчений.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!