Україні потрібен прагматичний уряд і солідний бюджет – експерт

Середа, 10 лютого 2010, 09:20

Завершення виборчої кампанії має принести Україні стабільність, необхідну для виходу з економічної кризи.

Таку думку висловив експерт Німецької групи радників при уряді України Рікардо Джуччі в інтерв'ю Deutsche Welle.

На його думку. ефективне управління надалі просто неможливе без призначення міністра фінансів та нового глави Національного банку замість Володимира Стельмаха, який досяг пенсійного віку.

Наступним нагальним кроком є ухвалення бюджету на 2010 рік.

"Якщо в країні буде новий уряд, він має бути прагматичним. Потрібно якнайшвидше відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом. Потрібен бюджет, який відповідав би вимогам МВФ - у цьому і полягає найбільше випробування", - вважає експерт.

Головна вимога МВФ, нагадує Джуччі, аби дефіцит бюджету не перевищував чотирьох відсотків.

Нинішній проект бюджету не є солідним, містить завищені показники дефіциту, нагадує він. Уряду 2010 року, очевидно, доведеться не лише суворо заощаджувати на соціальних видатках, в тому числі пенсіях, але й підвищувати ціни на газ для населення.

"Країна пережила шок. Але цей шок відчуватиметься не один рік, він матиме довгострокові наслідки. Проблема бюджету - це насамперед проблема структурного дефіциту. Тому бюджет має виходити з довгострокових показників, а не лише з цьогорічних", - наголошує економіст.

Дедалі відчутнішим для країни ставатиме державний борг, який наближатиметься до 40 відсотків від ВВП, що вважається критичним показником.

Тому дефіцит у сім-вісім відсотків, як пропонував уряд, є неприйнятним, заважує Джуччі.

Водночас, заощаджувати можна не на всьому, наголошує німецький радник.

"Минулого року вже були заощадження, але вони стосувалися насамперед інвестиційних видатків. Це не добре. Адже країна мала великий дефіцит і при цьому майже нічого не інвестувала у розвиток. Якщо вже й залазити у борги, то принаймні заради інвестицій", - застерігає Джуччі.

Експерт наголошує, що у Верховній раді необхідно ухвалити "солідний" бюджет не пізніше, ніж за два місяці.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!