Думка експерта: Уряду не потрібні конфлікти з Arcelor Mittal

П'ятниця, 22 січня 2010, 18:05

У четвер прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що поставила жорстку вимогу перед власниками ВАТ "Arcelor Mittal Кривий Ріг" про підвищення зарплати працівникам підприємства на 25%.

Директор Міжнародного інституту приватизації, власності та інвестицій Олександр Рябченко в коментарі "Економічній правді" заявив, що частково вимоги прем'єра можуть бути задоволені.

"Важливе значення має те, на що готовий уряд до 7 лютого і після. Хоча я не вірю, що уряд розірве Меморандум і скасує пільги, адже Кабміну не потрібні проблеми на підприємстві", - відзначив він.

При цьому експерт припустив, що уряд може здійснювати демонстративний тиск на "Arcelor Mittal Кривий Ріг".

"Вжити якісь заходи вони можуть. Але насправді, це всього лише демонстрація можливостей та позиціонування напередодні виборів 7 лютого. Після цієї дати почнеться інше життя та інші вимоги", - наголошує екс-глава ФДМУ.

На його думку, підстав для перегляду угод з криворізьким підприємством не може бути.

"Навпаки, з огляду на реальний стан справ у металургії та хімії, уряд повинен переглянути договори з приватизованими підприємствами, тому що ніхто сьогодні не в змозі дати ті результати, які були можливі в 2008 році", - говорить Рябченко.

За його словами, "Arcelor Mittal Кривий Ріг", у свою чергу, не зможе проігнорувати вимоги прем'єр-міністра.

"Менеджмент підприємства, швидше за все, піде на певні поступки і частково задовольнить вимоги глави уряду. При цьому дії будуть мати публічний характер", - вважає експерт.

Як повідомлялося, Тимошенко вимагає, щоб рішення про підвищення зарплат власник ухвалив до кінця поточного місяця.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!