"Південний потік" - страшилка, щоб європейців і українців лякати?

Неділя, 11 жовтня 2009, 19:02

Екс-заступник міністра енергетики Росії, президент Інституту енергетичної політики, російський опозиціонер Володимир Мілов упевнений, що новий газопровід в обхід України - "Південний потік" - не буде побудовано через дорожнечу і непотрібність.

Про це він сказав в інтерв`ю агентству "УНІАН".

"Взагалі забудьте про "Південний потік". "Північний потік" - реальний проект, який може відкластися. "Південний потік" - це чисто паперове страшило, щоб європейців і українців лякати. Його просто не буде, в ньому немає потреби", - сказав Мілов.

На його думку, якщо "Північний потік" потрібен, щоб газ доставляти до Північно-Західної Європи, де падає видобуток, то для "Південного потоку" немає додаткового зростання попиту на газ.

"Платити 60 млрд. доларів на те, щоб обійти Україну, не логічно. Немає ніяких таких ризиків транзиту по Україні, які коштують таких грошей. Це маячня. Це нереальний проект - це фантом", - підкреслив він.

Окрім цього, Мілов прогнозує, що введення в експлуатацію "Північного потоку" може бути відкладено на кілька років.

"На фоні падіння попиту на газ в Європі немає необхідності поспішати з цим проектом. Я гадаю, його введення буде відкладено на рік-два", - сказав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!