Путін зробив Тимошенко "жест доброї волі"

Середа, 9 вересня 2009, 17:27

Незастосування штрафних санкцій до України за недобір газу - це "економічна допомога Києву у важкий момент, жест доброї волі".

Про це в інтерв'ю радіостанції "Эхо Москвы" заявив прес-секретар прем'єра Росії Дмитро Пєсков.

"Це допомога сусідній Україні у важкий момент", - сказав він.

"Про зміну умов контракту мова не йде. Контракт занадто дорогий для нас усіх, він вистражданий обома сторонами, докладені неабиякі зусилля і це контракт, який забезпечує з нового року перехід наших взаємин повністю на ринкові відносини. Тобто ми повністю посадимо все на основу формули. Саме про це і йшла мова (у Гданську)", - підкреслив Пєсков.

Він також зазначив, що "при переході на формулу повністю, без якихось знижок, застережень, транзит також буде розраховуватися за цією формуллю".

"Тому зараз говорити, що оплата транзиту буде складати стільки-то, напевно, невірно. Тому що точно зараз вгадати параметри неможливо. Очевидно, що вони будуть мінятися відповідно до економічної кон'юнктури, відповідно до ринкових цін на цілий ряд нафтопродуктів з використанням якихось коефіцієнтів", - сказав Пєсков.

Також прес-секретар російського прем'єра повідомив, що Володимир Путін має намір відвідати Україну на початку жовтня.

Зустріч має відбутися в Харкові на запрошення українського уряду.

"Порядок денний буде великий, питання, пов'язані з безперебійністю транзиту газу постійно присутні на порядку денному і переконаний, що це знову буде обговорюватися", - розповів він.

"Співробітництво російсько-українське в плані ГТС України теж те питання, яке потрібно проясняти", - сказав Пєсков, додавши, що питання участі Росії в модернізації української ГТС "неможливо обговорити за годину або дві години переговорів".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!