Завод Фірташа звинуватив Мінпромполітики в єзуїтстві

Вівторок, 8 вересня 2009, 11:22 -

ВАТ "Рівнеазот" констатує політичну заангажованість та підміну понять у оприлюдненій позиції Міністерства промислової політики щодо ситуації, яка склалася навколо заводу.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ВАТ "Рівнеазоту"

"Мінпром фактично усувається від вирішення проблем одного з найбільших хімічних підприємств України, яке опинилося у скрутній ситуації у тому числі і через діяльність міністерства", - наголошується в повідомленні.

"Рівнеазот" зазначає, що здивований розрахунками Мінпромполітики щодо собівартості продукції заводу.

"Вочевидь, міністерство робить розрахунки виходячи із звичайної ціни газу для промисловості, не враховуючи той факт, що "Рівнеазот" є виробником азотних мінеральних добрив та має право на пільгову ціну - право, яке було попране урядом Тимошенко", - говориться в прес-релізі.

Відповідно до повідомлення, собівартість мінеральних добрив заводу залежить також від обсягів завантаження потужностей виробництва у разі відновлення роботи ВАТ "Рівнеазот".

"А оскільки такими даними Мінпром не володіє, підрахунки міністерства є скоріш "політично доцільними", а не реальними", - констатує підприємство.

В повідомленні говориться про справжнє єзуїтство Мінпромполітики, яке відтворюється в тому, що міністерство пропонує заводу скористатися правом самостійно закуповувати у нерезидентів природний газ.

"Це рішення уряду Тимошенко є політичним популістським кроком, направленим на виправдання власної бездіяльності, яка призвела до гострої кризової ситуації у хімічній галузі та наповнення українського внутрішнього ринку добрив російською продукцією", - зазначає прес-служба.

"Рівнеазот" наголошує, що Мінпромполітики не слід займатися дезінформацією громадськості, а треба здійснювати притаманні йому функції.

"А саме - забезпечити усунення дискримінації щодо ВАТ "Рівнеазот" шляхом повернення заводу до переліку виробників азотних мінеральних добрив щодо яких застосовується пільгова ціна на основну сировину - природний газ у розмірі 1584,4 грн. за м3", - говориться в повідомленні.

Як відомо, ВАТ "Рівнеазот" належить до сфери вплуву бізнесмена Дмитра Фірташа.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"