МВФ пояснив, чому "тоне" гривня

Неділя, 6 вересня 2009, 18:03

В Україні відсутні фундаментальні економічні причини для різкого знецінення національної валюти.

Про це заявила глава місії Міжнародного валютного фонду Джейла Пазарбашіоглу в інтерв'ю Reuters.

Вона вважає, що гривня слабшає через політичну невизначеність і нечітку економічну політику.

"Якщо прибрати такі фактори як поведінка, очікування і подібне, то чи можна говорити, що зовнішньоторговельний баланс створює передумови для зміни валютного курсу? В даний час - ні", - зазначила вона.

"Що ж живить той тиск, який ми бачимо на ринку? Я думаю, це пов'язано з невизначеністю майбутньої політики", - заявила Пазарбашіоглу.

"Коли є так багато невизначеності і ви не можете отримати чіткої відповіді, якою буде майбутня політика... все це призводить до того, що люди намагаються самі застрахуватися", - зазначила голова місії МВФ.

Пазарбашіоглу заявила: "Я не закликаю людей, які йдуть на президентські вибори, стати друзями. Але коли країна в кризі, повинно бути як мінімум взаєморозуміння, що необхідно зробити. Такого немає. Кожен намагається зашкодити іншому".

За словами Пазарбашіоглу, МВФ і уряд погодили прогноз зростання ВВП України у 2010 році на 3% в порівнянні з очікуваним за підсумками 2009 року падінням на 13-14%. Є також домовленість, що дефіцит не повинен перевищити 4% від ВВП.

Пазарбашіоглу сказала, що МВФ поки не змінює прогнози української економіки: "Є невеликі позитивні зміни в ряді галузей, але, я не думаю, що цього достатньо, щоб змінювати наші прогнози".

За її словами, Україні необхідно терміново провести структурні реформи в енергетичному секторі. У цьому плані допоможуть кроки з реструктуризації зовнішнього боргу "Натофгазу" за умови згоди інвесторів. А також - підвищення для населення та комунального сектора цін на природний газ.

Глави місії заявила, що МВФ задоволений заходами оздоровлення банківського сектора, які вживаються Україною в рамках програми stand-by.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!