Україну лякають санкціями СОТ

П'ятниця, 4 вересня 2009, 09:01

Україна може наразитися на санкції СОТ після запровадження cтавки в 10% на імпорт автомобілів, м'яса та м'ясопродуктів.

Про це попереджає директор Аналітично-дорадчого центру Блакитної стрічки ООН Марчін Свєнчіцкі, передає "Німецька хвиля".

Нова імпортна надбавка, яку хочуть узаконити народні депутати, має змінити 13%-вий автомобільний збір, який всупереч правилам СОТ діяв в Україні майже рік.

Свєнчіцкі вважає таке нововведення дискримінаційним по відношенню до іноземних імпортерів, оскільки законопроект, ініційований парламентарями, передбачає субсидії для внутрішніх виробників, а інші залишаються ні з чим.

"Це порушує правила СОТ і дає можливість експортерам, які працюють на українському ринку, вимагати подібних компенсацій. Також експортери можуть виступити з вимогою до СОТ про введення подібних заходів на імпорт з України", - каже Свєнчіцкі.

За словами експерта, вступивши до Світової організації торгівлі, Україна надто часто порушує правила цієї міжнародної організації, тому й переговори про створення зони вільної торгівлі з ЄС йдуть так повільно.

Втім, на думку експерта ООН, найбільше переговірний процес з Євросоюзом гальмують повільні українські реформи й корупція.

Свєнчіцкі зауважив, що запровадження нової імпортної надбавки дасть лише "пунктирний позитивний ефект" для української автомобілебудівної галузі та аграрного сектору, але в будь-якому разі підвищення мита на експорт товарів лягає на плечі кінцевого українського споживача.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!