Люди Луценка шукають 2 мільярди у Родовід Банку

Середа, 19 серпня 2009, 13:00

Управління по боротьбі з організованою злочинністю столичної міліції проводить дослідче розслідування за фактами фінансових зловживань у Родовід Банку на суму 2 мільярди гривень.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко на прес-конференції у середу, повідомляє агентство "УНІАН".

"У зв`язку з тим, що з 7 липня власником цього банку стала держава, ми отримали, нарешті, доступ до фінансових документів", - сказав Луценко.

Зокрема, за його словами, в листопаді 2007 року між Родовід Банком і ТОВ "Баски+2004" був підписаний кредитний договір, відповідно до якого це товариство з обмеженою відповідальністю відкривало кредитну лінію на загальну суму 250 млн. гривень.

"Як забезпечення виконання зобов`язань за цим договором це ТОВ передало банку в іпотеку земельну ділянку загальною площею 113 га, яка знаходиться в Києві по вул. Озерна", - сказав міністр.

Надалі, за словами Луценка, банк уклав кредитні договори ще з 15 компаніями на загальну суму 1,750 млрд. гривень.

"Заставою по всіх цих кредитах була та сама земельна ділянка, яка фігурувала в договорі з ТОВ "Баски+2004", - підкреслив він.

Луценко також повідомив, що потім ця сама земельна ділянка з дозволу Родовід Банку була передана в подальшу іпотеку акціонерному банку "Кліринговий дім".

"Надалі для отримання рефінансування на суму 1,260 млрд. гривень, достовірно знаючи, що ця земельна ділянка неодноразово була заставою для колосальних кредитів, керівництво Родовід Банку укладає з Національним банком кредитний договір, для забезпечення якого знову передається та сама легендарна ділянка", - повідомив міністр.

Окрім того, Луценко підкреслив, що з метою неповернення кредитів всі компанії, що одержали кредити в Родовід Банку на загальну суму 2 млрд. гривень, оголосили про своє банкрутство, не включивши до списку своїх кредиторів Родовід Банк.

"Під час перевірок було встановлено, що всі ці фірми були зареєстровані на підставних осіб, які нічого не знають про діяльність цих фірм, а тим більше про отримання таких колосальних грошових коштів", - повідомив Луценко.

Міністр уточнив, що провадження у цій кримінальній справі здійснює Міністерство внутрішніх справ.

Як відомо, у середу прем'єр Юлія Тимошенко анонсувала порушення кримінальних справ за зловживання у проблемних банках.

"Разом з МВФ уряд вивчив зловживання, які є в цих банках, і сьогодні буде інформація міністра внутрішніх справ про порушення кримінальних справ у банках "Надра", "Родовід" і "Київ", - сказала прем'єр.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!