Ющенко нагадав Тимошенко про зарплати

Вівторок, 11 серпня 2009, 16:25

Кабінет міністрів має вжити вичерпних заходів щодо погашення заборгованості із заробітної плати та сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Про це йдеться у листі президента Віктора Ющенка на адресу прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє прес-служба Секретаріату президента.

За словами Ющенка, перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов повідомив, що питання погашення заборгованості із зарплати перебуває на постійному контролі уряду та систематично розглядається на засіданнях Кабінету міністрів і селекторних нарадах з керівниками центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Президент зазначає, що, згідно із заявою Турчинова, за оперативною інформацією центральних та місцевих органів виконавчої влади, заборгованість із зарплати протягом червня 2009 року зменшилася на 7,1% і на 3 липня становила 1401 млн. гривень.

Проте, наголошує президент, за даними Держкомстату, станом на 1 липня 2009 року заборгованість збільшилася на 8,7% порівняно з червнем 2009 року і становила 1639,2 млн. гривень, на підприємствах державної та комунальної форм власності - 308,2 млн. гривень або 26,7% від загальної суми заборгованості економічно активних підприємств.

Крім того, наголосив президент, з початку року борг зріс у 1,4 рази, у тому числі на економічно активних підприємствах на 51,7% і становив 1154,3 млн. гривень, або більш як 70 % від загальної його суми.

Водночас, зауважив він, за інформацією Генеральної прокуратури, результати перевірок засвідчили факти умисної невиплати керівниками підприємств зарплати, недодержання визначеного законодавством її мінімального розміру, прихованих трудових відносин.

"Центральні та місцеві органи виконавчої влади належним чином не контролюють своєчасність та повноту виплати заробітної плати, органи статистики недостатньо перевіряють достовірність поданої суб`єктами господарювання звітності. Не повною мірою здійснюють контроль за додержанням законодавства про оплату праці органи державної податкової служби", - наголошує Президент.

Ющенко зауважив, що перевірками також установлено численні факти несплати суб`єктами господарювання страхових внесків, неналежного виконання посадовими особами Пенсійного фонду своїх повноважень зі здійснення контролю за повнотою та своєчасністю надходження платежів, привласнення коштів фонду, призначення пенсій на підставі підроблених документів тощо.

Також він констатував, що недоїмка платників страхових внесків до Пенсійного фонду на 1 липня становила 2,9 млрд. гривень, що на 34,2% більше, ніж на початок 2009 року.

Про вжиття відповідних заходів президент просить прем`єр-міністра поінформувати його особисто.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!