Українські банки переоцінили?

Вівторок, 11 серпня 2009, 14:37

Більша частина українських банків не має потенціалу розвитку, а деякі вітчизняні фінустанови переоцінені.

Про це заявив аналітик ІК Phoenix Capital Андрій Нестерук в коментарі порталу "Дело".

Серед банків, чия вартість у нинішніх умовах завищена, аналітик зокрема назвав Райффайзен банк Аваль.

Між тим банківську систему продовжує лихоманити. Так, НБУ продовжив мораторій на задоволення вимог кредиторів банку "Надра", Укрпромбанку, Західінкомбанку та банку "Національний кредит". А банк "Європейський" і зовсім може бути ліквідований, зазначає Нестерук.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило рейтинг депозитів Першого українського міжнародного банку в національній валюті і його рейтинг незабезпеченого боргу в іноземній валюті з "B1" до "B2".

Укргазбанк відмовився терміново викупити свої облігації, запропонувавши їх власникам безпрецедентно жорсткі умови реструктуризації боргу.

Через відток вкладів підприємств банки змушені піднімати ставки по депозитах юросіб.

У той же час, майбутні президентські вибори грають на користь клієнтів проблемних банків, вважає експерт.

За його словами, уряд бажає заручитися підтримкою електорату і тому зробив ряд кроків, спрямованих на компенсацію вкладів, "завислих" в фінустановах.

"Наприклад, з 3 серпня почали виплата грошей клієнтам Родовід Банку. Тимошенко поставила це собі в заслугу, підкресливши, що її дії - це акт доброї волі, оскільки порятунок банків - завдання НБУ, а не Кабміну. Не виключено, що ближче до дати голосування пощастить вкладникам інших проблемних банків", - говорить Нестерук.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua