Продукти харчування зобов’яжуть маркувати на вміст ГМО

Середа, 13 травня 2009, 15:36

Кабінет міністрів ухвалив рішення про запровадження обов'язкового маркування вмісту генетично модифікованих організмів під час виробництва вітчизняних продуктів харчування.

Про це розповів перший заступник міністра економіки Сергій Романюк, повідомляє агентство "УНІАН".

Нововведення набирають чинності з моменту публікації відповідної постанови.

"Ми (Мінекономіки) пропонували запровадити маркування продовольчих товарів, в яких є ГМО більше 0,9%, оскільки це існує в Європейському Союзі, але за пропозицією міністра юстиції було ухвалено рішення, щоб не встановлювати це рішенням Кабінету міністрів, а виходити з технічних можливостей лабораторій, які є сьогодні в Держспоживстандарті", - сказав Романюк.

"Таким чином, будь-яка наявність ГМО в продукті обов'язково має бути позначена на етикетках будь-якого продовольчого товару вітчизняного виробництва", - додав він.

Романюк також повідомив, що вартість маркування і послуг аналізу буде розрахована Держспоживстандартом.

Він зазначив, що під час аналізу для лабораторій прибуток передбачено не буде.

Відповідаючи на запитання, чи достатньо лабораторій для проведення аналізів на вміст ГМО, Романюк сказав: "Сьогодні в нас є такі лабораторії, я не можу сказати точну цифру, але такі лабораторії є".

На уточнююче запитання, чи означає це, що після набрання чинності постановою про маркування нові партії товарів мають бути відповідним чином промарковані, перший заступник міністра економіки сказав: "Так, виробники будуть зобов'язані на етикетках позначати, чи присутній у продукті ГМО, чи ні, і в якій кількості".

Як відомо, запровадження маркування продукції, яка виготовлена з використанням генетично модифікованої сировини, відкладається з кінця 2007 року, зокрема, через відсутність лабораторій для дослідження продукції.

У листопаді 2008 року в Україні було прийнято державний стандарт, відповідно до якого всі продукти харчування, що містять генетично модифіковані організми (ГМО), потрібно маркувати.

5 травня 2009 року до Верховної ради внесений законопроект "Про внесення змін до статті 38 Закону України "Про безпеку і якість харчових продуктів", яким забороняється обіг харчових продуктів, етикетка яких не містить інформацію про вміст або відсутність у харчових продуктах генетично модифікованих організмів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!