Ющенко вважає російські "Потоки" політичними

Вівторок, 12 травня 2009, 19:42

Президент Віктор Ющенко вважає "політичними" проекти газопроводів "Північний потік" і "Південний потік", що реалізуються Росією для поставок газу до Європи.

Про це він заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Це політичні проекти", - сказав Ющенко.

На думку президента, дуже важко "знайти обгрунтування, як витратити 12-15 млрд. доларів, щоб побудувати ці проекти замість того, щоб не забезпечити транзит по існуючій системі".

Ющенко вважає, що реалізація цих проектів свідчить і про відсутність об'єднаного газового ринку в Європі.

"Об'єднаного ринку немає. Як правило - це двосторонній розріз. Але це і породжує такі проекти", - сказав він.

"Ці проекти нічого не додають Європі. Нема проблеми транзиту. Потрібна спільна ідеологія з виробництва, транзиту та споживання газу", - вважає Ющенко.

Президент також висловився на підтримку Енергетичної хартії.

"Відмовившись від Енергетичної хартії, ми дискредитуємо останній документ, який є в цій сфері", - сказав він, визнавши, в той же час, що "він не став єдиним для всіх, що теж є проблемою".

Ющенко знову піддав критиці домовленості про постачання газу до України і транзит до Європи, досягнуті у січні 2009 року на рівні урядів України та Росії, назвавши їх "платою за політику".

"У нас немає гарантій транзиту, але є гарантії закупівлі 40 млрд. кубометрів газу за принципом "бери або плати". У цьому році Україна не знає, як сплатити 7 млрд. кубометрів, тому що нікому спожити", - сказав він.

На думку президента, ці угоди призвели також до зупинок хімічних підприємств, оскільки "ні один завод не буде працювати при ціні газу 350 доларів за 1000 кубометрів".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!