Ющенко хоче відкрити забрала і забрати великі пенсії

Субота, 7 березня 2009, 01:06

Ющенко Президент Віктор Ющенко виступає за негайне збалансування бюджету і пенсійного фонду.

Про це він заявив в ефірі телеканалу "Інтер" у п'ятницю.

"Нам треба оптимізувати бюджет. Якщо ми хочемо боротися з кризою, нам треба правдивий, ефективний і чесний бюджет", - заявив Ющенко.

"У бюджет виписаний під +0,4%, з дефіцитом 3% і інфляцією 9,5%. За 2 місяці першого кварталу ми вже третину інфляції заслужили. Ще одна пробоїна - пенсійний фонд" - зазначив президент.

Він нагадав, що витрати Пенсійного фонду за січень склали 13 мільярдів, доходи - 6,5, бюджетні запозичення - 2,4 мільярди, а решту видано за рахунок скорочення рахунків казначейства.

Відтак президент вимагає збалансувати видатки пенсійного фонду.

"Ні в одній країні в кризі немає розбалансованого Пенсійного фонду", - зауважив президент.

Ющенко запитав, чи морально в такій ситуації мати в країні 18 видів спеціальних пенсій, які сягають 10-20 тисяч.

"Коли ми маємо неморальну пенсійну політику, опозиція і позиція повинні бути разом. Давайте змінювати пенсійне законодавство, відмовлятися від спец пенсій", - закликав президент.

Він зауважив, що всі в пенсійний фонд відраховується однаковий відсоток, але хтось з нього бере 120%, а другий на 50% не витягує.

Також президент закликав переглянути комунальні тарифи, щоб багаті люди не платили за електроенергію і газ за пільговими цінами.

Крім того, Ющенко закликав зізнатися, що для населення використовується імпортований газ, а тому ціни треба приводити у відповідність.

"Чому ті, кому держава дає непогану зарплату не може заплатити по собівартості за воду,  52 копійки з куб води. Не прикривайтесь бідною людиною. Чому не може заплатити той, у кого квартира 500 метрів, басейн, джакузі, а бабуня, у якої лапочка одна на всю хату. Мільйонери забирають половину електроенергії для країни", - зазначив він.

"Це популізм, який під шкірою сидить!", - наголосив він.

"Нам треба закрити дірки в бюджеті, в НАК "Нафтогазі". Відкрийте забрала, зніміть рожеві окуляри", - закликав Ющенко.

  

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!