Україні дадуть 500 мільйонів доларів на надзвичайні ситуації

Середа, 11 лютого 2009, 14:47
 

Міністерство з надзвичайних ситуацій отримає від Світового банку грант у 500 мільйонів доларів на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій.

Про це заявив Міністр Володимир Шандра у середу на прес-конференції, повідомляє прес-служба МНС.

За його словами, угода практично готова, "ми вийшли на фінішну пряму".

"Гроші лежатимуть в одному з банків, і використовуватимуться за необхідності виключно для ліквідації надзвичайних ситуацій", - сказав Шандра.

Він також запевнив, що усі Чорнобильські об`єкти, що являють небезпеку, фінансуються в повному обсязі.

За словами міністра, 16 лютого відбудеться його зустріч із президентом Європейського банку реконструкції і розвитку Томасом Міровим, на якій передбачається підписання угоди про надання гранту в 135 мільйонів євро.

"77 мільйонів євро підуть на добудову об'єктів ядерної безпеки, зокрема, на сховище відпрацьованих відходів ядерного палива, 58 мільйонів євро на об'єкт "Укриття", - розповів Шандра.

Він підкреслив, що йдеться саме про грант, а не про кредит. "Ці гроші не доведеться повертати", - зазначив Шандра.

За його даними, у 2008 році МНС отримало 600 мільйонів гривень міжнародної допомоги.

"Хочу завірити, ситуація в зоні відчуження контролюється. Криза ЧАЕС не зачепить, звільнень не буде, а на станції працюють більше 3000 осіб. Середня заробітна платня за грудень 2008 року склала 3800 гривень, станом на 10 лютого повністю виплачена зарплата за січень", - сказав керівник МНС.

Крім того, він запевнив, що ядерні реактори, які використовуються на українських АЕС, можна експлуатувати ще 15 років.

За словами Шандри, у 2010-2011 роках добігає кінця термін експлуатації ядерних реакторів, що складає 30 років. "Однак, за висновками експертів МАГАТЕ, реактори перебувають у хорошому стані та є безпечними для використання", - сказав міністр.

Він також зазначив, що уряд схвалив проект техніко-економічного обґрунтування будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

"На уряді було прийнято ТЕО ЦСВЯП", - сказав Шандра, наголосивши, що ухвалення рішення про будівництво цього об`єкту перебуває в компетенції Верховної Ради.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!