Ющенко благає дати Нацбанку спокій

П'ятниця, 30 січня 2009, 18:34
 

Президент Віктор Ющенко вважає, що на сьогоднішній день нереально знайти голову Нацбанку, який би забезпечив курс гривні на рівні 6-6,5 грн. за долар.

Про це Ющенко сказав на зустрічі з журналістами, повідомляє агентство "УНІАН".

"Не знайдеться голова, який це зробить", - сказав президент, зазначивши, що на сьогоднішній день практично неможливо профінансувати дефіцит бюджету у розмірі 70 млрд. грн.

"Повірте, я не знаю банкіра, який профінансував би 70 млрд., якщо у нього є діти і елементарна відповідальність", - сказав Ющенко.

Він зазначив, що для того щоб встановити курс 6 грн. за 1 дол., необхідно залучити до України близько 15 млрд. доларів.

"Є фахівці, які це можуть зробити, - схилити весь світовий ринок, щоб вони сьогодні прийшли з 15 млрд. до України? Думаю, що немає", - заявив Президент.

Крім того, Ющенко зазначив, що на сьогоднішній день необхідно зробити все можливе для того, щоб Нацбанк був поза політикою.

За словами президента, на сьогоднішній день скандал навколо НБУ призводить до негативних фінансових наслідків.

"Розборки, які були у понеділок навколо Нацбанку, за два дні з балансу банківської системи вивели 3,2 млрд. грн.", - заявив Ющенко.

У зв`язку з цим президент звернувся до прем`єр-міністра Юлії Тимошенко і міністра економіки Богдана Данилишина з питанням, чи здатні вони мобілізувати хоча б половину з цієї суми, що втрачена як ресурс розвитку економіки країни.

"Я благаю, починаючи з голови Наглядової ради НБУ, закінчуючи політичними лідерами в парламенті, - дайте спокійно два тижні попрацювати Нацбанку. Нам треба повернути довіру людей і довіру бізнесу до нестабільних грошей", - сказав Ющенко.

"Курс, який є, цілком можливий для обслуговування, зокрема й через валютні резерви Нацбанку. Немає ніякої трагедії. Нам просто потрібно ці штучні хвилювання, які привнесені прем`єр-міністром, урядом стосовно Володимира Стельмаха і Нацбанку... добре розуміти, розуміти їх природу, і сказати категоричне "ні", - зазначив президент.

Ющенко наголосив, що Нацбанк має бути істинно національним інститутом.

"Хочу наголосити, не державним інститутом, а національним інститутом. Який управляє ресурсом, який використовує в своєму житті й діяльності проста людина, громадянин України, бізнес, економіка, бюджет. Це глобальний національний інститут - це не державний інститут", - сказав президент.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!