Україна програла "Газпрому" понад 1 мільярд доларів

Середа, 21 січня 2009, 08:55
 

В результаті домовленостей, підписаних головами "Нафтогазу" і "Газпрому", Україна недоотримає понад 1 млрд. доларів.

Таку думку в ефірі 5 каналу висловив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Соколовський.

"Ми намагаємось втішити себе, що отримали 20% знижки. Якщо скласти докупи цю знижку, ми недоплатимо 2,2 млрд доларів", - сказав він.

"Разом з тим, через те, що ставки транзиту маємо 1,7 долар, а не 4 долари як Словаччина, ми не доотримаємо за транзит порядку 3,4 млрд. доларів", - додав Соколовський.

"Якщо скласти докупи результат, виходить понад 1 млрд. на користь "Газпрому". Де ж успіх?" - сказав він.

Він також додав, що в результаті підписання документів в понеділок, "Газпром" отримав "фінансові наслідки", Європа - газ, а "Україна зазнала втрат".

Соколовський також зазначив, що до секретаріату поки не дійшли навіть копії рішень, підписаних головами "Нафтогазу" та "Газпрому" в понеділок.

Крім того, уповноважений президента висловив думку, що делегація, яка вела переговори у Москві по поставкам газу, має відзвітувати президенту про виконання директив, які їм були видані головою держави.

"Президент, відповідно до чинного законодавства, видав директиви уряду України...конкретні рамки можливого компромісу і так далі. Уряд відповідно сформував делегацію...Але, за моєю інформацією, кілька днів тому назад, делегація отримала інші директиви, яких президент не давав. От тут є питання", - сказав Соколовський.

"Було б абсолютно логічно, якби делегація спочатку відзвітувала главі держави про виконання директив, якби було вироблена спільна оцінка тому, що трапилося", - зауважив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!