У 2009 році 7% українців залишаться без роботи

Середа, 19 листопада 2008, 13:38
 

У 2009 році варто очікувати зросту безробіття як мінімум до 7-8%.

Про це заявив керівник Державної служби зайнятості України Володимир Галицький, повідомляє агентство "Інтерфакс Україна".

"Зниження цін на експорт і зростання цін на імпорт, за прогнозами Міжнародного валютного фонду, безумовно, позначиться на внутрішньому валовому продукті, що, за законами економіки, підніме рівень безробіття до 7-8%", - відзначив Галицький у середу на круглому столі, присвяченому дисбалансу на ринку праці.

У свою чергу представник сторони роботодавців, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мирошниченко виразив думку, що в умовах економічної кризи представникам влади і роботодавцям необхідно створити загальну взаємовигідну стратегію подолання наслідків кризи.

Він звернувся до політиків і ЗМІ з проханням більш стримано коментувати кризові явища і "не розпалювати ситуацію".

Представник роботодавців вважає, що уряду необхідно обмежити фінансування держвиплат і пільг, тому що бюджет країни не здатний їх забезпечити.

"Ми вважаємо, що необхідно призупинити кримінальну відповідальність за несвоєчасну виплату зарплат і за відсутність необхідних законодавством 4% працівників з групою інвалідності", - підкреслив Мирошниченко.

У свою чергу, керівник служби зайнятості не прокоментував цю заяву конфедерації роботодавців, однак відзначив, що українцям варто бути готовими до затримок зарплат.

"Це ганебне явище - затримки виплати заробітної плати, безсумнівно, буде. Можливо, ще не зараз, але в січні і лютому", - підсумував Галицький.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!