Турчинов закликає не створювати ажіотажу довкола інфляції

Середа, 16 квітня 2008, 10:23

Перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов закликає політиків не створювати своїми заявами ажіотажу довкола інфляції.

"Інфляція вимагає координації дій не тільки посадових осіб, але й політиків, до чого я і закликаю", - заявив Турчинов.

"А то виходить, що тільки уряд бореться з інфляцією, а інші активно її стимулюють, створюючи ажіотаж, "авторитетно" прогнозуючи ріст цін і закликаючи людей скуповувати продукти першої необхідності. Головне, щоб "насолити" уряду, а доля країни їм байдужна", - додав він.

Турчинов переконаний, що "результати роботи вже в першому півріччі продемонструють, що ріст цін в Україні з окремих груп товарів із початку року багато в чому був спровокований штучно, на догоду інтересам окремих монополістів".

"Сподіваємося, що антиінфляційні заходи дадуть результати й у інших провідних країнах світу, що дозволить приборкати зовнішні фактори росту цін", - додав він.

За словами Турчинова, "на жаль, маховик інфляції, що був розкручений у минулому півріччі, не можливо зупинити миттєво - особливо на тлі тривожних загальносвітових інфляційних тенденцій".

"Українська економіка не є відособленою. Внутрішнє безладдя значно легше перебороти, ніж зовнішні фактори росту цін", - відзначив перший віце-прем'єр.

"Із метою забезпечення комплексного підходу в подоланні інфляції - уряд у лютому поточного року розробив план антиінфляційних заходів", - повідомив він.

"У ньому - дії, спрямовані на зниження інфляційного тиску, у тому числі за допомогою проведення відповідної грошово-кредитної і бюджетної політики, недопущення необґрунтованого росту цін, активізації роботи Антимонопольного комітету і створення цивілізованого конкурентного середовища", - пояснив Турчинов.

"Непогані перспективи в боротьбі з інфляцією очікуються і з урахуванням оптимістичного прогнозу на врожай зернових культур. Тому ми повні рішучості запобігти спекулятивним діям суб'єктів ринку і необґрунтованому росту споживчих цін", - додав він.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!