Курс долара поки що не зміниться - експерт

Вівторок, 1 квітня 2008, 16:25

Найближчим часом на міжбанківському валютному ринку не варто чекати істотних змін курсу гривні до долара.

Таку думку висловив голова Наглядової ради "Партнер-банку" Олексій Савченко.

За його словами, наразі на курс долара на міжбанківському валютному ринку, окрім зміцнення курсу євро, впливає й надлишок доларів, що, зрештою, й спричиняє зміцнення гривні до американської валюти.

"Незважаючи на незмінність курсу гривні до долара, встановленого НБУ на рівні 5,05 грн/дол., останні кілька днів торги пари гривня-долар відбувалися на рівні 4,98/5,010 грн за 1 дол.", - зазначив Савченко.

За його інформацією, якийсь час тому торги велися на рівні 4,90/4,95 за 1 дол. Савченко вважає, що однією з причин, що вплинула на зниження курсу долара, було те, що НАК "Нафтогаз України" не купувала валюту для оплати імпортованого газу через відсутність відповідного контракту.

На думку експерта, в короткостроковій перспективі слід чекати коливання курсу на рівні 5 грн/дол.

"Попри те, що поточна макроекономічна статистика США не дає приводу чекати зміцнення долара, в самій Україні ми спостерігаємо підвищення ставок кредитування й посилення інфляції, що свідчить, що в таких умовах на істотне зміцнення гривні можна не розраховувати. Курсу гривня/долар тільки й залишається, що крутитися навколо 5,0 грн/дол. І ця ситуація може тривати достатньо довго", - впевнений Савченко.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!