Німеччина готова створити для Росії прецедент

Понеділок, 18 лютого 2008, 16:36

Словенське головування Європейського Союзу очікує, що "багато хто" з 27 країн ЄС визнають Косово як незалежну державу.

"Я думаю, що багато країн-членів визнають Косово", - сказав міністр закордонних справ Словенії Дімітрій Рупель перед початком засідання Ради міністрів ЄС, на якому він головує.

Верховний представник із єдиної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС Хав'єр Солана закликав до спокою в зв'язку з проголошенням незалежності Косова.

"Я хотів би закликати всіх діяти відповідально... ЄС уже вирішив направити в Косово місію стабільності, місію влади закону. Вона має сприяти стабільності на Балканах", - наголосив Солана.

Член Єврокомісії Оллі Рен, відповідальний за розширення ЄС, заявив, що Косово являє собою унікальний випадок і не може служити прецедентом для сепаратистських регіонів в інших країнах.

Міністр закордонних справ Данії Пер Стіг Моллер, коментуючи позицію Росії з цього приводу, відзначив: "Дуже і дуже важливо, щоб Сербія усвідомлювала, що вона не стане частиною Росії, але може стати частиною Європи".

У свою чергу міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер заявив, що його країна готова визнати незалежність Косово.

"Переговорне рішення не виявилося можливим. Тому ми зараз не можемо уникнути (визнання незалежності)", - сказав він.

Іспанія, навпаки, не має наміру визнавати самопроголошене в односторонньому порядку новоутворення, про що повідомив її міністр закордонних справ Мігель Анхель Моратінос.

"Уряд Іспанії не визнає проголошеного вчора косовською асамблеєю одностороннього акту. Ми не визнаємо його, тому що вважаємо, що він не відповідає міжнародному праву", - сказав іспанський міністр.

Його британський колега Девід Мілібенд, чий уряд уже давно говорив про намір визнати Косово, цього разу зробив акцент на лідируючій ролі, що має зіграти Євросоюз у підтримці стабільності на Західних Балканах.

Очікується, що на засіданні Ради ЄС міністри приймуть заяву, в якій візьмуть до відома декларацію про незалежність Косово і зобов'язуються діяти в інтересах стабільності в краї.

Крім того, очікується, що міністри підтвердять "європейську перспективу" для всього регіону Західних Балкан, у який, крім Сербії з Косово, входять Хорватія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Македонія й Албанія.

Під "європейською перспективою" мається на увазі, що рано чи пізно ці країни стануть членами ЄС.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!