Ющенко не збирається терпіти чинний Податковий кодекс понад рік

Середа, 30 січня 2008, 16:04

Президент Віктор Ющенко заявляє, що Податковий кодекс треба змінити до кінця 2008 року.

Про це Ющенко заявив під час форуму "Влада і Бізнес - партнери", який триває в середу.

"Нашою взаємною домовленістю має бути те, що 2008 рік - це останній рік, коли ми працюємо в чинному Податковому кодексі", - заявив Ющенко.

"Нам треба домовитись, що в 2008 році ми в діалозі між бізнесом і політиками виписали той варіант Податкового кодексу, який можна провести в парламенті", - додав він.

Він також зазначив, що для цього є політична воля. "Чорт сидить тільки в дрібницях. Я би хотів, щоб ці дрібниці на форумі ми ліквідували", - додав він.

Ющенко також наголосив, що тестовим показником для податкової служби є політика в галузі відшкодування ПДВ.

Він підкреслив, що з цього питання готується засідання Ради Нацбезпеки. "Ми знайдемо компроміси, які треба зробити через законодавство, і врегулюємо це питання", - зазначив Ющенко.

Президент навів статистику щодо відшкодування ПДВ у 2007 році. Так, на Донеччині відшкодовано 96,3% від сум, що підлягали відшкодуванню, у Запорізькій - 94%. Водночас для Київської області цей показник становив 50%, Полтавщини - 52%.

"Про яку економіку можна в цій країні говорити? Про який запас можна говорити, коли держава не виконує своєї фундаментальної місії, суми, які підлягають поверненню як борги з бюджету, вона повинна повернути. Так само як і вимагати, аби борги до бюджету були заплачені", - зазначив він.

"Це одна з проблем, де влада повинна радикально змінити свою поведінку", - наголосив Ющенко.

"Я хочу, щоб ми виходили з того, що ми беремо на себе повну гарантію щодо відшкодування прострочених сум. Це тяжко зробити в некалендарний період... не ущемляючи бюджет", - зазначив він.

Ющенко також запропонував диференціацію до платників податку: "Платники, які співпрацюють із державою, дістануть спрощенішу процедуру стосунків, у тому числі стосовно відшкодування; а тих, які не навчилися чесно жити, перевіряти їх кожен день".

"Українська правда" 

 

.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!