"Укртрансгаз": Європа не постраждає через вибух на газопроводі

П'ятниця, 7 грудня 2007, 11:56

Дочірнє підприємство Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" "Укртрансгаз" виключає, що припинення транзиту природного газу магістральним газопроводом "Уренгой-Помари-Ужгород" через вибух, що стався 6 грудня, призведе до перебоїв транспортування палива європейським споживачам.

Про це повідомила начальник прес-служби "Укртрансгазу" Інна Коваль.

За її словами, наразі компанія збільшила обсяги транзиту газу магістральним газопроводом "Прогрес" і обсяг відбору газу із підземних сховищ для компенсації тимчасового припинення транзиту по "Уренгой-Помари-Ужгород".

Зараз на місці аварії працюють співробітники Міністерства з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, а також фахівці "Укртрансгазу".

Нагадаємо, вибух з горінням стався 6 грудня о 19:10 на магістральному газопроводі "Уренгой-Помари-Ужгород" в Іллінецькому районі Вінницької області на відстані близько 2 км від села Тягун між компресорними станціями №36 і №37.

На місці вибуху утворилася воронка діаметром 30 м і глибиною 5 м.

Перекрито ділянку газопроводу від села Тягун до села Воловодівки довжиною близько 25 км.

Тимчасово відключені від газопостачання Погребищенський, Липовецький райони й частково Немирівський і Вінницький райони.

Жертв і потерпілих немає.

Це вже друга аварія на газопроводі.

7 травня на ділянці газопроводу "Уренгой-Помари-Ужгород" у Київській області також стався вибух.

Тоді Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за фактом події.

Генеральний прокурор Святослав Піскун заявив, що причина вибуху на газопроводі - службова недбалість окремих посадових осіб.

"Укртрансгаз" - монополіст із транзиту російського газу через Україну.

Мережа "Укртрансгазу" складається з 36 тис. км магістральних газопроводів, 71 компресорної станції й 12 підземних сховищ газу загальною ємністю 30 млрд куб. м.

"Українські новини"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!