Кільчицька не соромиться, що забере у пенсіонерів та інвалідів 1,5 млрд. грн.

Четвер, 15 лютого 2007, 10:54

Київська міськдержадміністрація має намір віддати "Київенергохолдингу" 1,5 млрд. грн., скоротивши фінансування соціальних програм.

Про це заявила заступник мера Києва Ірена Кільчицька, повідомляє газета "Дело".

За підрахунками мерії, збитки "Київводоканалу", "Київгазу" та "Київенерго", що входять до "Київенергохолдингу", після зниження тарифів на комунальні послуги складуть близько 1,5 млрд. грн.

Тоді як, ухвалюючи бюджет на 2006 рік, Київрада виходила з того, що підвищені в три рази комунальні тарифи ніхто не скасує.

Тиждень тому депутати прийняли рішення про підняття тарифів тільки вдвічі. Таким чином, комунпідприємства, що вже передбачили доходи на 2007 рік з урахуванням попереднього рішення депутатів, недорахуються серйозної суми і залишаться в збитку, стверджує Кільчицька.

Водночас вона заявила, що необхідні 1,5 млрд. грн. будуть знайдені найближчим часом: "Вона (сума) уже виділена". За її словами, ця сума буде вирахувана з кількох соціальних програм.

"Ці гроші повинні виділитися звідкись, забратися з програми "Турбота", медичної програми, освіти. Зараз депутати будуть думати, як це зробити", - заявила Кільчицька.

На її думку, вину за необхідність скоротити соціальну допомогу малозабезпеченим киянам варто покладати на опозицію, що активно протистояла підвищенню цін на комунальні послуги.

"У 2007 році КМДА планувала підняти тарифи настільки, щоб за рахунок додаткових надходжень ці підприємства не мали потребу в дотаціях. Але як відомо, опозиція перешкодила цьому задуму. Таким чином, постраждають соціально незахищені прошарки населення столиці", - додала віце-мер.

При цьому Кільчицька наполягає на тому, що тарифи підвищені обґрунтовано, і це підтверджує голосування опозиціонерів 8 лютого.

Незважаючи на нові фінансові проблеми бюджету столиці, команда мера планує почати ще кілька проектів разових виплат, зокрема, представникам середнього класу.

"Зараз ми ще готуємо низку пропозицій для доплат середньому класу (лікарям і вчителям), щомісячних дотацій до заробітної плати працівникам бюджетної сфери для того, щоб у них була збільшена фактична зарплата, це ми плануємо робити від доходів комунальних підприємств", - заявила Кільчицька.

Гроші на нові соціальні програми влада столиці планує залучити за рахунок прибуткових комунальних підприємств (ринки, автомобільні стоянки і т.д.).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!