Митну вартість збільшують на 100%

Митну вартість збільшують на 100%

Товар, який минулого тижня гуртовим імпортером розмитнювався за однією ціною, зараз на вимогу митників може бути розмитнений лише за подвійною митною вартістю. В результаті це призведе до подорожчання вартості товарів для кінцевого споживача орієнтовно на 8-25%.
Середа, 28 березня 2012, 09:54
Андрій Гринчук, керуючий партнер Юридичної фірми "Гринчук, Горпинюк та Партнери"

Наші клієнти – імпортери, переважно із західного регіону України. Хоча по мережі ділових контактів їм відомо про аналогічну ситуацію у всіх регіонах країни.

Вони зіткнулися із тиском митних органів на бізнес. Насамперед, це відбувається шляхом збільшення  митної вартості на 30-100% практично на всі групи товарів. Найбільшим виявилося збільшення митної вартості продуктів харчування та будівельних матеріалів.

Прямі контракти між імпортером та виробником не беруться до уваги. Додаткові документи, які на прохання імпортера надаються його контрагентом (калькуляції і т.п.), на рішення митних органів не впливають.

Товар, який минулого тижня гуртовим імпортером розмитнювався за однією ціною, зараз на вимогу митників може бути розмитнений лише за подвійною митною вартістю. В результаті це призведе до подорожчання вартості товарів для кінцевого споживача орієнтовно на 8-25%.

Вказане доповнюється тим, що Єдина електронна система базової вартості (від якої нараховують митні платежі) працює в спотвореному режимі. Визначальним критерієм визначено вагу.

Уявіть, визначати ціну на високотехнологічний товар на вагу!!!

Сам факт в’їзду на територію митних постів, а не зберігання товару – вже платний. Це суперечить декларуванню про відсутність інших платежів і зборів, хоча формально тут платежі отримують приватні структури, а не бюджет.

Від редакції: до цієї колонки додаємо відкритий лист Комітету Підприємців Львівщини.

Комітет підприємців Львівщини

                                        79000, м.Львів, вул. Винниченка  6 оф. 10

                              Тел. 260 25 75  www.kpl.org.ua  info@kpl.org.ua

Президенту України

Прем’єр-міністру України

Голові Держмитслужби України

Відкритий лист

 

щодо ситуації на українській митниці

Влада нашої країни в черговий раз демонструє, яким способом задовольнятиме власні популістські, не підкріплені реальним економічним розвитком обіцянки: закривання шлагбаумів і підняття тарифів – єдиний метод, який опанували новоявлені реформатори. Якщо до цього додати апетити адміністраторів шлагбауму, які ніколи не зникали – тиск на бізнес переростає будь-які мислимі межі.

Вже два тижні митну систему держави лихоманить. Повністю ігноруються правила СОТ і Кіотської конвенції: розмитнення вантажів як і сума митних платежів вирішується кожен раз в ручному режимі. Чого лише варта ідея визначати митну вартість, виходячи із загальної маси товару. В результаті вся система міжнародних ділових контактів постачальників необхідної Україні сировини та готової продукції, принесена в жертву короткочасній політичній вигоді «реформаторів», для яких передвиборчі гасла про поліпшення інвестиційного клімату та спрощення державного регулювання економіки забуті як поганий сон.

Тимчасовий ілюзорний ріст платежів в бюджет на задоволення політичних амбіцій та зрослих апетитів чиновників досить швидко обернеться різким падінням товарообороту і, відповідно, фінансових потоків.

Не потрібно утримувати цілу армію аналітиків та псевдо реформаторів, щоб зрозуміти, що влада не лише з’їдає ресурси економіки, але також запускає свою руку в кишеню кожного українця, оскільки бізнес змушений буде підняти ціни на товари, які пройдуть «сім кіл митного пекла». Окрім того нас чекає різке зменшення якісної продукції на ринку, оскільки ціна на якісний товар знову зросте.

Як особливий цинізм розцінюємо спроби окремих керівників фіскальних органів протиставити між собою фінансово незалежних від бюджету малих та середніх підприємців, і соціально незахищені верстви населення, пенсіонерів та бюджетників.

Не нищенням національного бізнесу, а спрощенням умов його ведення і, як наслідок, економічним розвитком вдасться поліпшити забезпечення соціально незахищених верств населення. Ми впевнені, що ці максими є зрозумілими навіть сьогоднішнім керівникам держави, але бажання будь-що отримати політичні дивіденди перед черговими виборами при бездарному керуванні економікою є «завданням номер один».

Ми закликаємо керівників держави негайно втрутитись та змінити ситуацію, яка склалась на митних постах української митниці, відкликавши усні вказівки про негайне збільшення «в рази» митних платежів, розблокувавши таким чином «штучні» перешкоди для роботи підприємців всієї України.

Сподіваємося, що ваш вибір між економічною розвитком і бажанням будь-що довести свою політичну значимість не остаточний.

Громадська організація                                                                            Комітет Підприємців Львівщини

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!