Кабмін пропонує не попереджати про перевірки

Кабмін пропонує не попереджати про перевірки

Не може підприємець постійно жити в очікуванні перевірок. Він не може працювати з розумінням того, що його роботу у будь-який момент може паралізувати планова, не кажучи вже про позапланову, перевірка.
Середа, 1 лютого 2012, 19:30
Сергій Овчинніков, співголова ВГО „Громадянський рух „Вперед!”, голова громадської організації „Спілка водіїв України”

Є такий анекдот. Зустрічаються два великі бізнесмени. Один іншому каже:

- Знаєш, в мене проблема. Я своїм співробітникам вже декілька місяців не плачу заробітну плату, а вони все одно продовжують ходити на роботу.

 - А ти спробуй їх оштрафувати!

Приблизно за такою ж схемою в Україні складаються відносини між владою та дрібними підприємцями. Влада випробовує їх на витривалість: Податковий кодекс, пенсійна реформа, зміна КВЕДів. Кожен крок наче перевірка – витримають чи не витримають? Витримали? Тоді чекайте новий удар.

Цього тижня Кабмін подав до парламенту проект закону, яким пропонується вилучити із законодавства норму щодо письмового попередження за 10 днів про проведення планових перевірок.

Така законодавча ініціатива - вишуканий крок посадовців, спрямований проти підприємців.

Замість того, аби фактично наближати вітчизняне законодавство до європейського, де бізнес працює за чіткими та зрозумілими правилами, наша влада створює поліцейську державу.

За ширмою зближення законодавства з європейськими та світовими стандартами, а також під егідою захисту прав споживачів, чиновники винаходять все нові і нові способи того, як поставити бізнес на коліна, виписати побільше штрафів і отримати побільше хабарів.

Не може підприємець постійно жити в очікуванні перевірок. Він не може працювати з розумінням того, що його роботу у будь-який момент може паралізувати планова, не кажучи вже про позапланову, перевірка.

Так, перевірки мають бути. Але тільки за умови обґрунтованих підозр. Планові перевірки – це офіційна недовіра держави до підприємців. Влада замість того, аби спрощувати ведення бізнесу в Україні, своєю останньою законодавчою ініціативою спрощує механізми поборів та принижень.

Колонка є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Точка зору редакції «Економічної правди» та «Української правди» може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія.

powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!